Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fiam szerintem hamis diplomá...

A fiam szerintem hamis diplomát mutatott be nekem és az édesapjának. Hogy néz ki egy BGE-s diploma?

Figyelt kérdés
27 éves a fiam, elvileg februárban lett meg a diplomája. Ő akart tanulni, mi az édesapjával finanszíroztuk,támogattuk. Tegnap mutatta meg nekünk a papírt, és ugyan én még nem láttam így közelről diplomát de valahogy hamisnak tűnik.Mikor megjegyeztem hogy milyen furcsán néz ki,nem valami jó minőségben készítik ezeket, a fiam nagyon ideges lett,összevesztünk,haza ment (abba a lakásba amit szintén tőlünk/általunk kapott,férjem szüleié volt).Nem azzal van a probléma hogy ha nem sikerült neki esetleg, vagy közben úgy érezte hogy ez mégsem neki való,hanem hogy fizettük a tanulását,támogattuk mind anyagilag mind lelkileg és nem érzem,hogy hazugságot érdemelnénk.El vagyok keseredve.Ráadásul ha tényleg hamis és bemutatja valahol bajba fog kerülni,de nagyba. Hogyan néz ki egy diploma? Esetleg az adatai cenzúrázásával egy volt BGE-s diák nem tudná megmutatni hogy hogy kellene ennek kinéznie?
2021. jún. 15. 20:36
1 2
 1/14 Metionin ***** válasza:
100%
Mi nem okés rajta szerinted? Én DE-n diplomáztam és maga a diploma elég érdekes, konkrétan a keményfedelű részbe csak bele van dugva a 2 oklevél (az angol meg a magyar nyelvű). Egy erőteljes kinyitástól ki is repül.
2021. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
100%

Kép alapján tök úgy néz ki mint az enyém.

[link]

2021. jún. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
100%
Külseje: [link]
2021. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A borító barna,a papírt nem vettük ki de olyan mintha el lenne folyva kicsit a tinta, mint amikor a nyomtató nem túl jól nyomtat és elmaszatolja.Nem erőteljesen de jó néhány helyen ilyen. A férjem is látja, tehát nem beképzelem, de szerinte ez normális lehet.
2021. jún. 15. 20:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha neadjisten tényleg nem szerezte meg a diplomát, akkor február óta mit csinált, miből él? Nem tudtok semmit az életéről?


Nem volt virtuális diplomaosztó ünnepsége? (Ilyesmiket szerveztek az egyetemek az elmúlt időkben, amin a végzettek és a családjuk is online vehettek részt személyes rendezvény helyett)


Másrészről, ne haragudj, de ha az igazi diplomám láttán az anyám első reakciója egy olyan bizalmatlan és becsmérlő megjegyzés lett volna, hogy de furcsán néz ki, tán hamis, én is ideges lettem volna.

2021. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Metionin ***** válasza:
100%

4. az előfordulhat, nekem az egyik nyelvvizsga bizimen van több helyen megfolyva a tinta.


Egyébként ja, nekem is fura hogy ennyire nem tudtok semmit az életéről. Én is felhúztam volna magam, ha anyám azzal kezdi hogy ugye nem hamis a diplomám?

2021. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A miből él részét tudom, mi finanszírozzuk az életét amíg nem talál állást amiről azt mondta a vírus miatt nagyon nehéz de igyekszik.Amikor kérdeztük a diplomaosztóról azt mondta őt az nem érdekli,nem akar részt venni.Értem,igazad lehet,de hidd el nem rossz indulatból tettem.Mindketten az édesapjával nyugdíj mellett dolgozunk,ő az egyetlen gyermekünk (későn született),és szeretnénk ha jó élete lenne.Ha börtönbe kerül hamisításért minden lesz az élete csak nem jó. Sosem erőltettük az egyetemet ez a fiunk választása volt.(A képekről amik a linkben voltak mivel nagyon elmosódott rajtuk a lényeg,nem nagyon tudok kivenni semmit.Hasonlónak hasonló.)
2021. jún. 15. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha a diploma hamis, de sehol nem fogja felhasználni, akkor nem lesz belőle gond.
2021. jún. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Diplomát nem nehéz hamisítani, semmi extra nincs benne, alap adatok, kiállítás dátuma törzskönyvszám stb.


Valahogyan le kellene írnod az oklevél azonosítószámát, és megkérdezni az Egyetemen, hogy ilyen számmal állítottak -e ki oklevelet. Ezt érdemes lenne álnéven megtenni. Ha igen a válasz, akkor nincs gond, ha nem, akkor sem tudják beazonosítani a gyereket, és téged sem. Kérdés, hogy erre válaszol -e az egyetem.


Ha mutatunk egy diplomát, azzal nem leszel előrébb. Volt -e diplomamelléklet? Egy A/4-es könyv, amiben fel van sorolva minden teljesített tantárgy, jeggyel.


Két nyelvű volt a diploma? Egyik lap angol, a másik lap magyar, ezt már így állítják ki.

2021. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Milyen szakon végzett, hogy állítólag a vírus miatt nem tud elhelyezkedni? Hacsak nem turizmus, akkor kamu ez is. A BGE többi szakjában az elhelyezkedést semennyire nem érintette a vírus.
2021. jún. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!