Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A továbbtanulásban minek a...

A továbbtanulásban minek a ponthatára a 280pont?

Figyelt kérdés
Ha az a követelmény és elérem a 280pontot az adott szakon akkor az már azt jelenti, hogy sikerült bekerülnöm? Vagy pontosan mit jelöl ez a pontszám?

2021. jún. 6. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
AZT JELENTI, HOGY EGYETEMRE NEM VEHETŐ FEL, AKINEK nincs 280 pontja. De hogy valójában bekerül-e ennyi ponttal az attól függ, hogy adott szakra mennyien jelentkeztek, ők hány pontot értek el. Továbbá, hogy az adott szakon van-e központilag megállapított ponthatár. 280 ponttal nagyon kevés szakra lehet bejutni.
2021. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ez a minimál pont, amiben csak a tanulmányi eredmények vannak nyelvvizsga és egyéb plusz pontok nélkül. Ha ez nincs meg, akkor sehova nem vesznek fel.

Amúgy meg eléggé becsapós, mert lehet, hogy adott szakra ez a beugró, de olyan nehéz bent maradni, hogy 30 főből jó ha 5 szerez diplomát(jártam ilyen helyre).

2021. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
2. melyik szak volt ez?
2021. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem a kettes vagyok, de pl matek szak, fizika szak stb. Nem népszerűek, ezért kevés a ponthatár (nincs annyi jelentkező, ahány hely) de nem hiszem, hogy sokan könnyűnek nevezné ezeket a szakokat. TTK-n a többi tárgy is hasonló. Én is ilyen szakon vagyok, hogy büszkén állíthatom, hogy kb 170 ponttal ugrottam meg a ponthatárt. 😂

Persze ez nem jelent semmit.

2021. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4. Igaz, hogy egy erős szakon, de én 58 ponttal vittem többet, de ez se jelentett később sokat.
2021. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#4es, azért nem olyan kevés a ponthatár. BME-n tavaly matek 370, fizika 420 volt. De jah, bekerülni nem nehéz, hiszen aki irányba megy, bőven megvannak a pontjaik álltalában. Bejutás után meg kb az emberek fele kibukik első évben.
2021. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!