Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetnék ezzel? Bővebben

Mit tehetnék ezzel? Bővebben

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, szerencsére nagyon jó eredménnyel zártam. Jogi egyetemre jelentkeztem, ahová minden valószínűséggel fel is fognak venni. A problémám az, hogy már most izgulok a vizsgák, dolgozatok miatt. Nem szeretnék kettessel átcsúszni, minimum egy hármas-négyes szintet szeretnék megütni. Emiatt hatalmas a teljesítési kényszer bennem. Mindig is maximalista voltam, érettségimre is napi 6-7 órákat készültem (matekon kívül minden tárgyam 90% felett lett). Félek, hogy már az első félévben kihullok, vagy nem tudom teljesíteni. Mit tudnék tenni ezzel?

2021. máj. 31. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács : tanulj meg csak arra fókuszálni, ami közeli probléma. Azzal meg ne terheld magadat, hogy a 2es az kegyelem és szánalmas, dehogy az, sőt, majd meglátod, hogy fogsz neki örülni harmadik utovizsgan :D nem tudom hova jelentkeztel, de sehol sem szegyen ez, persze ettől függetlenül törekedj a minél jobbra, de nem szabad irreális elvarasokat kergetni, pláne nem első félévben
2021. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nagyon más, mint a gimi. Én jól tanultam, de volt olyan tárgy, amiből a kettes is nagy siker volt, pláne ha még szigorlat is. Majd rájössz, hogy hogyan is kell tanulni, mert több ezer oldalt bebiflázni nem lehet. A római jog szóró tárgy, de lesz még sok tárgy, ami igazi kihívás. Csak ügyesen!
2021. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!