Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egészségtudományi szakok...

Egészségtudományi szakok mennyire nehezek?

Figyelt kérdés
Szociális szakon tanulok szakgimnáziumban, viszont mindenből ötös vagyok, tehát tudok tanulni ha kell. Viszont úgy gondolom az iskolám közelsem biztosított olyan szintű tudást mint egy gimnázium, így nem tudom, hogy mennyire lenne számomra nehéz ezen szakok egyike. Főleg laboros, gyógytornász, vagy dietetikus szakirány érdekelne. Általánosságban milyen nehézségűek?

2021. máj. 29. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornásznak tanulok, viszonylag erős gimiből jöttem és szerencsésnek mondhatom magam, mert hallás után az anyag nagyon nagy részét megjegyzem.

De még ígyis azt kell mondjam, hogy nem egy egyszerű dolog az egyetem. Sok külsőst hallottam már akik mondták, hogy hát pikk-pakk megvagy mert nem orvosi. Hát áokos barátnőim néha csodálkoznak, hogy nekünk is mennyi mindent kell tudni :D

Sajnos mint a többi szakra, itt is igaz az, hogy van jópár “felesleges tárgy” ami nem igazán kapcsolódik a gyógytornászokhoz, de meg kell csinálni.

Én azt mondanám, hogyha ez szeretnél lenni, akkor ne a nehézség-nem nehézség tántorítson el, a tudat fog hajtani hogy ezt te szeretnéd. Ha az a cél, hogy “jaj de sokat lehet vele keresni”, akkor persze nem megy ez olyan, könnyen. Főleg mikrobiológiából, alkalmazott biosznál, tényleg annyi fog segíteni a tanulásban, hogy halványan látod magad előtt célt és ez ad majd erőt. (Közben ha mész klinikára az is segíthet egy kis erőgyűjtésben, mert látod a jövőbeli betegeid)

2021. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Ami nehéz, annak van értéke. A könnyű szakokat minden agyhalott képes elvégezni, tehát nincs értékük.
2021. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

#2 Akkor végezz el te egy eüs szakot ha szerinted ennyire könnyű. Sokan előszeretettel nézik le az egészségtudományis szakokat mert "jajj de hát az olyan könnyű, még csak nem is orvosi". Meglepődnél mennyi mindent kell tudni.


Kérdező: az eüs szakoknak mindig van és lesz is értéke. Szerintem vágj bele ha ezt szeretnéd csinálni.

2021. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Ki mondott ilyet, hogy az eü szakok könnyűek? Általános kijelentést tettem. Nagyon remélem, hogy nem vagy egyetemista, mert a szövegértésedet nézve igen nagy problémáid vannak az értő olvasással.
2021. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!