Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lehet az oka,...

Szerintetek mi lehet az oka, hogy SE ÁOK-ra idén ennyivel többen jelentkeztek? Az elmúlt években rendre 1500-1600 körüli jelentkező volt, idén 1874. Tudom, nem ez a legfontosabb adat, csak érdekel, és július 22-ig annyi idő van hülyeségeken agyalni!

Figyelt kérdés

2021. máj. 24. 18:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt jelentkeznek azok, akik tavaly kihagyták az egészet a vírus miatt. Vagy újrafelvételiznek, mert nem tetszett/megbuktak online laboron. Ez a kisebbik része.

Viszont ugyanúgy a covid miatt hatalmas figyelmet kaptak az orvosok. Annyira mindenképp eleget, hogy mindenkiben felmerüljön a kérdés.


Én erre tippelnék, de nem vagyok és nem is leszek orvosis.


Sok sikert a felvételidhez!

2021. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Én elbírok egy olyat képzelni, hogy sokan tavaly meggondolták magukat, írtak most egy új kémiát-bioszt és megpróbálják megint, reménykedve abban, hogy tavalyhoz hasonlóan most is alacsonyan lesznek a ponthatárok. (Amit én személy szerint nem hiszek)
2021. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az SE-ÁOK-nál van ez, én DE-ÁOK-ot nézegettem és ott is 1200-1300 volt a jelentkezők száma, most meg majdnem 1600. Amikor voltam jelentkezni februárban az emelt érettségire, mondta az ügyintéző, hogy a tavalyi szóbeli elmaradások miatt extra sokan futnak most neki megint az emelteknek, gondolom ez az egyik ok, a másik, mondjuk ez saját vélemény, hogy tavaly elég barátiak voltak a ponthatárok és lehet sokan láttak emiatt nagyobb esélyt a bekerülésre, hogy hátha idén is hasonlóak lesznek.
2021. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tavalyi alacsony pontok miatt kedvet kaptak anno felvételt nem nyerő emberek is, hátha.
2021. máj. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de pl. pszichológiára is többen jelentkeztek kB ennyivel, mint a szokásos és ott tavaly nem volt alacsonyabb a ponthatár, szóval ez nem lehet ok.
2021. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet pszichológián pont nem, de én is ismerek személyesen olyat, aki 19ben lecsúszott az áokról, etkn van és most beadta, mert “hát milyen alacsony volt a ponthatár”

Pszichón simán lehet hogy tavaly valakik lecsúsztak és újraérettségizés reményében most megpróbálják, hátha a maradék pont ami nem jött össze tavaly. Meg persze ott van az a réteg akinek nem lett meg minden érettségije tavaly.

2021. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de ilyen minden évben lehet, akinek előző évben nem lett meg és újra próbálja. Idén sokkal többen jelentkeztek összességében felsőoktatásba.
2021. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy minden évben vannak újrapróbálkozók, viszont 2018-19ben csak emelkedtek a ponthatárok. Hirtelen esés miatt, viszont most jóval több ismerősömben éledt fel a “vágy” hogy 10-15 pontos esés pont elég lenne neki. Meg még mindig ott vannak azok, akik tavaly nem érettségiztek, vagy csak ősszel.

Meg azért megnézném, hogy nem eühöz kötődő szakokon nem lett-e csökkenés. Eddig is népszerű volt a pszichológia, covid alatt biztos hogy mégjobban az lett, de simán lehet hogy más helyekről “vándoroltak” át erre a szakra az emberek. (Mivel nem néztem így nem hiteles, de simán lehet, hogy bioszra kevesebben jelentkeznek mint eddig, mert többen próbálják a pszichológiát, orvosit.)

2021. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát majd kiderül hová mozdulnak a pontok. De mint írtam pszichológián tavaly nem volt pontcsökkenés, sőt, volt ahol nőtt. Az orvosi én is valószínűsíti, hogy a nagy tavalyi pontcsökkenés miatt próbálkoznak többen, hátha.

Mwg arra gondoltam, hogy tavaly esetleg többen kihagytak egy évet, mert nem akartak online egyetemet kezdeni. Idén ha jól emlékszem olyan 2000 fővel jelentkeztek összesen többen. Nagyon kíváncsi vagyok lesz-e ennek a pontokra jelentős hatása.

2021. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bennem is hasonló ötletek fogalmazódtak meg és tartok attól is, hogy emelkedni fognak emiatt a ponthatárok. Bár ha kicsit idősebb ismerőseim között körülnézek, azt látom, hogy akik orvosira jelentkeznek és nem veszik fel őket elsőre, általában próbálkoznak még. Ha így van, akkor a 2018-19-ben be nem jutottakat tavaly valószínűleg felvették. De persze lehetnek kivételek. Engem csak az lepett meg, hogy ilyen sokan.
2021. máj. 25. 05:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!