Semmelweis Egyetem ÁOK-n milyen a hallgatói közösség?
Természetesen megnéztem a nyílt napjukat, ami idén online volt megtartva, de azt tudom, hogy erre nem feltétlenül lehet alapozni. Ezért az általános orvosi karra járó hallgatók véleményére lennék elsősorban kíváncsi, hogy mégis milyen lehet oda járni, a csoportokban baráti a hangulat, kialakulhatnak barátságok a hallgatók között? Vagy mindenki csak a tananyagra koncentrál, esetleg személytelenek a gyakorlatok?
Tisztában vagyok vele, hogy nem a közösség miatt jár valaki az egyetemre, én sem ez alapján állítottam sorrendet, pusztán a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy mégis mire számítsak ha felvennének. Nem tudom pontosan, hogy hibrid vagy teljesen digitális oktatás zajlott-e idén az egyetemen, viszont egyik esetben sem a megszokott módon tarthatták meg a közösségi eseményeket, szóval a mostani elsőévesek helyzete elég egyedi módon alakulhatott kapcsolatépítés szempontjából.
Egyébként elsőnek Pestet jelöltem meg, emellett az összes orvosit is, de a végleges sorrendben bizonytalan vagyok egyelőre.
A tanulás nagyon fontos, de ne csak abból álljon az életed, nem csak arról szól az egyetem. Barátkozz, szerezz új ismerősöket, tölts időd a családoddal, legyen valami hobbid. (Amúgy vannak akik pont a közösség miatt inkább vidéket választják, de nálad nem ez a fő szempont, ne is változtass ezért sorrendet. Bárhova is vesznek fel, úgy kell lennie, jó lesz.)
Hajrá!
Én olyan különleges helyzetben voltam/vagyok, hogy két egyetemen voltam. 19/20as tanévben szegeden, ott covid igazából második félévbe “szólt” bele. Mostani tanévben meg sote, ugye teljesen ebben a covidos mindenségben. (Barátnők viszont mindkét helyen vannak, friss infó mindig is volt)
Először is, áokon rengetegen vannak, így évfolyamot kettéválasztják és abból csinálnak csoportokat. Kis csoportodban simán tudsz jó kapcsolatokat kialakítani, nem fognak elutasítani, mert mindenki csak tanulni akar :) Egyáltalán nem személytelenek a gyakorlatok, elég nehéz lenne úgy bármelyiken is résztvenni.
Idén nálunk hibrid hibrid oktatás ment, ami azért duplahibrid, mert ea online, gyak személyesen, de hogy ne kelljen az előadásokat buszon-vonaton hallgatni, így teljesen kettészedték a dolgot és egyik héten csak ea másikon csak gyak volt. (Ez egyedülálló volt az itthoni egyetemek közt, ami nekem tetszett, mert így kényelmesen tudtál figyelni az órára, nem kell azon parázni, hogy majd hogyan érsz be órára stb stb. Ha kolis lennél, akkor pedig nem kellett folyamatosan itt lenned 2 nap miatt egész héten.) Tavasszal volt egy idő amikor ugye teljesen kötelező volt az online, akkor persze ennek mi is engedelmeskedtünk, de mostanság teljesen személyesen tudunk menni mindenhova, mert a kar 95%a be van oltva, maradék 5% pedig most esett át a fertőzésen. -kis kitérés - Szegeddel összehasonlítva, kb 3 hónappal előbb kezdték a hallgatók oltását és itt inkább usa/német vakcina volt a többség, míg szegeden uk. Számomra az volt ténylegesen a furcsa, hogy mikor én már a második oltásomat kaptam, akkor szegeden akkor kezdték szervezni az igényfelmérést az oltásra.. Mintha nem lettek volna ők se tisztában azzal, hogy a hallgatók vészhelyzet alatt dolgozóknak számítanak és az 1.csoportban lehet őket oltani. (Biztos vagyok benne, hogy tudták, csak barátnőim egyáltalán nem értették, hogy miért maguknak kell intézkedni, miért nem segít az egyetem) -kitérés vége-
Elsősökkel is beszélve, kb ugyanúgy ismerkedtek mint mi, tavaly teszteléssel lehetett menni gólyatáborba, úgyhogy az nekik sem esett ki, ezen kívül pedig a kis csoportoknak van messengeres csoportjuk, ahol azért hamar feltud oldódni az ember. Első pár napon még voltak ilyen kiscsoportos találkozók is, ahol kicsit megismerkedhették egymást, ott is biztos találsz valakit, ha nem is vagy akkora nagy társasági ember. :) Biztos kicsit nehezített a dolgokon a covid, pl előadásokon nem lehetett úgy személyesen egymással lenni, ami nagyot dobna a dolgon, de gyakorlatokon vagy ilyen kis privát talikon szorosabb kapcsolatok is kialakulhatnak.
Ősszel valószínűleg úgyis rendesen indulnak majd a dolgok, akkor amíg van lehetőség ajánlom, hogy menjetek el valahova piknikezni, akár nagycsoporttal (egész A) akár kisebbel (A1), vagy ha van olyan egyén aki ezt nagyon tudja szervezni, akkor akár a félévfolyammal is. (A-B-C) Használjátok ki a jóidőt és sulin kívül ismerjétek meg egymást kicsit, szánjatok erre időt, ez a legjobb tanácsom erre :)
Mindenhol emberek tanulnak, ha nem vagy visszahúzódó, csoportban valaki felvett tali, akkor érdemes elmenni és tök jó barátságok alakulhatnak ki, akár még más szakon vagy karon tanulókkal. De ha ezeken nem vennél részt, akkor gyakon vagy esetleg a “közös szenvedés” hoz össze valakivel :D Nekem is lett úgy pár új ismerősöm, hogy vizsgán egy időpontra mentünk és utána ismertük meg egymást jobban vagy könyvtárban kb egy időpontban voltunk. Csak légy nyitott és közvetlen, nem lesz nehéz úgy semmi :)
A sorrendet én ponthatár szerint állítottam össze, hogy később ne legyen “mi lett volna, ha” dolog. Barátnőmnek sote volt az álom, viszont nem tetszett szeged valami miatt, úgyhogy ő sote-pte-szte sorrendet választotta, végül sote jött össze. Szerintem felesleges változtatgatnod a sorrenden, megvolt az indoka, hogy miért csináltad februárban olyanra, amilyen, utána úgy gondolnám, hogy lényegtelen változtatni.
Sok sikert, mindenhol jól fogsz járni! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!