Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme emberi erőforrások...

Van értelme emberi erőforrások (BA) diplomát szerezni , el lehet vele helyezkedni ?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha HR területen szeretnél elhelyezkedni, akkor az legkevésbé a diplomád milyenségétől fog függni (értem itt, hogy kommunikáció, pszichológia, gazdasági szakos diplomával is lehetsz HR-es).

Ha egyetem alatt jó helyeken, multinál gyakornokoskodsz az növeli az esélyét, hogy HR-es legyél, de alapvetően nagyon kis százalék helyezkedik el ilyen munkakörben. Jellemzőbb az irodai, adminisztratív munkát végző papírtologató munkakör.

Persze ez sem rossz, de konkrétan HR-esnek nehéz bekerülni valahová.

2021. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Fordítva érdemes gondolkodni: mit akarsz dolgozni? Mivel akarsz foglalkozni? És utána feltenni a kérdést, hogy ahhoz milyen papírra van szükséged. Magában a papírért nem érdemes tanulni, csak akkor, ha célod van vele.
2021. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem papírra van szükséged, hanem tudásra, amit a papír igazol, könyörgöm, ezt nem hiszem el, hogy nem lehet felfogni.
2021. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom az emberi erőforrás szakot. Helyette inkább menj gazdálkodási és menedzsmentre. A Corvinuson pl. be is vonták a gazdmenbe specializációként a HR-t, mert önálló szakként nem nagyon van létjogosultsága.
2021. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!