Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szükség van a diákszervezetekr...

Szükség van a diákszervezetekre, diákmozgalmakra, diák szakszervezetekre, diáktüntetésekre, petíciókra és sztrájkokra?

Figyelt kérdés
Szerintetek jó, hogy vannak ilyen mozgalmak és komoly szervezeteknek tartjátok őket, vagy egyszerűen unatkozó, fiatal, fotelforradalmárokként gondoltok rájuk? Van itt, aki ellenzi az ilyen szervezeteket? Ilyen mozgalom például az ADOM Diákmozgalom is. Van, aki támogatja? Ha nem támogatod, miért nem? Ha támogatod, miért? Legyetek szívesek kort is írni! A kormány immáron sokadjára semmibe veszi a követeléseiket.

2021. máj. 8. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Unatkozó fiatal fotelforradalmárok szerintem.

Az nem igaz, hogy a kormány semmibe veszi őket, a petíciónak is lett annyi értelme, hogy a kormány adott engedményeket, mint pl az a kérvény amivel otthon lehet maradni, ha adott iskola elfogadja.


A követeléseiket pedig többnyire tizen éves diákok írják alá, nincs velük bajom, de nehogy már 10-16 éves gyerekek döntsék el, hogy milyen legyen az oktatás.

2021. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ezzel az eredménnyel kitörölhetjük a valagunkat. Ez ha jól tudom így volt az alsósoknál is és az eredeti rendeletben is benne volt. Olyan mellékelt kiegészítéseket adtak hozzá, amivel sakkban tudják tartani a diákokat. Ha nem is mondják ki, kötelező jelenléti oktatásba menni, mivel a tanároknak szigorúan megtiltották, összefüggéstelen "érvekkel", hogy a tanárok ugyanabban az időpontban megtartsák online és jelenlétiben is az órák, különben a tanár állása veszélybe kerül (pedig ez nem pluszmunka, mivel az lenne a pluszmunka, ha a tanár kétszer tartaná meg az órát), beleszámít a 250 órába és ha ez még nem lenne elég visszatartóerő, akkor még a sokszor nyitáspárti igazgatóra bízzák a döntést, aki sokszor már minden kérvény leadása előtt bejelentette, hogy nem fogad el senkitől, semmit, semmilyen esetben, semmilyen indokkal.


10 évesek nincsenek köztük, ugyanis csatlakozni is 14 felett lehet, de vannak köztük egyetemisták is.

2021. máj. 8. 11:18
 3/12 A kérdező kommentje:
14-21 évesek már nem gyerekek, hanem már javában fiatalok. Hát akkor ki döntse el, hogy milyen legyen az oktatás, ha nem ők?? Ők a fiatalok, rajtuk múlik a jövő.
2021. máj. 8. 11:21
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Én a kitöltött petíciókról beszéltem, azok korosztálya fiatal tizen évesek.

Egyetemista nem töltötte, elvégre neki fixen online van/ fixen be kell menni vizsgázni.

2021. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

De amúgy komolyan, ti hány évesek vagytok?

Fel lett téve egy kérdés, hogy szerintem A vagy B vonatkozik-e rájuk.

Én azt írtam B, ezért ez 0%-os válasz, azaz helytelen lett?


Most ha azt kérdezed, hogy piros vagy kék kocsit vegyél, én azt írom piros, mások szerint kék, akkor pontozzuk le valamelyiket?


Persze tudom, hogy a lepontozók mind egytől egyig felsősök és középsulisok, jövő héttől végre lehet normálisan használni a kategóriát, nem lesz tele durcás gyerekekkel.

2021. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A forradalmakat mindig a fiatalok robbantották ki, lásd jakobinusok, márciusi ifjak és az összes forradalmat fiatalok robbantották ki! Magyarország politikai élete annyira el van öregedve, hogy az már csúcs! Olyan mint az Egyesült Államok, ahol egy fiatalabb időből, meg egy idősebb időből lehetett választani. Jogunk van szervezeteket alapítani és jogunk van kiállni a véleményünk mellett! Szerintem igenis szükségesek az ilyen szervezetek! Mindegy, hogy ki jobb, ki baloldali vagy ki hol helyezkedik el, az a kérdés, hogy kiállunk-e a véleményünk mellet és a rossz döntések ellen. Azért haszontalan a válaszod, mert mert nagyon le van sarkítva és igazán nem is érveltél mellette. Rengeteg egyetemista is van az ilyen mozgalmakban és sok ezer szülő, sőt nagyszülő vagy egyszerűen a fiatalokat támogatók is aláírták az eddigi szinte összes petíciót.
2021. máj. 8. 12:38
 7/12 A kérdező kommentje:
*idősből
2021. máj. 8. 12:39
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy kik döntsék el milyen legyen az oktatás? Természetesen a tanárok. Ha a diákok dönthetnének, akkor kb. semmi tanulás nem lenne az iskolában, egy szabadidőközpont lenne. Neked is jót fog tenni, hogy jövő héten mehetsz már iskolába és nem az internet tömi tele, az amúgy sem sok ésszel megáldott kis buksidat.
2021. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem te is a kormány csicskája vagy (bár az ellenzék sem jobb), ők mondják mindig, hogy nincs értelme az ilyen szervezeteknek. Jogunk van a saját jövőnket alakítani! Nem veheti el tőlünk senki ezt a jogot, sem te, sem más! A válaszaid pedig azért haszontalanak, mert igenis szükség van ilyen szervezetekre. Miénk a jövő és nem a fontoskodó vénembereké! Ez a mi jövőnk és nincs joga senkinek tönkretenni. Több ország is elérte már az ideális oktatást, a magyar oktatás a béka segge alatt van. Fontos a diákközpontú oktatási rendszer amiért küzdünk és felháborító, hogy egyesek még a létjogosultságunkat is elvennék.
2021. máj. 8. 13:12
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Aha, biztos. Gondolom te jobban tudod tizen akárhány évesen, hogy milyen a jó oktatási rendszer, mint akinek ez a kutatási témája...

De ha ennyire okos vagy definiálnád nekem, hogy mit jelent a diákközpontúság? (Bár vannak sejtéseim)

2021. máj. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!