Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen kevés pont a...

Miért ilyen kevés pont a gyógyszerész szakok önköltséges verziója?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy azért mert fizetni kell érte, ez rendben van. De vannak egyetemek (pl. DE) ahol majdnem 100 pont különbség van a két finanszírozási forma között. Valóban be lehet kerülni egy gyógyszerész karra 288 ponttal és pénzzel?

2021. máj. 2. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg? Ez engem is érdekelne...mindig is érdekelt a gyógyszerész szak csak a ponthatár nagyon magas így el is vetettem az ötletet.
2021. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs annyi jelentkező, hogy túljelentkezés legyen egy vidéki szakon, így aki jelentkezik államira azt fel is veszik. Valóban be lehet kerülni, de az nem jelenti azt, hogy aki 288 pontot szerzett az bent is fog maradni.
2021. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy feltételezés tőlem. Szerintem attól, hogy fizetős még ugyanúgy kötelező az emelt biosz/emelt kémia érettségi. Ez a két tárgy elég nehéz, így nehezebb magas pontszámot is elérni. Már a 380 körüli ponthatár sem számít szerintem annyira magasnak az államilag támogatottra, így fizetősre már csak az jut be/az jelentkezik, aki esetleg elrontotta az emeltjeit vagy nem szeretné az államilag finanszírozott forma feltételeit teljesíteni.
2021. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár az utolsó felvett pontszáma. Tehát ez csak a népszerűségtől függ. Ha van egy szak, pl fizika alapszak, ahová van 50 hely államin, és jelentkezik 23 ember, az utolsónak van 421 pontja, attól még, ha te jelentkezel, bőven van esélyed a 281 pontoddal is, hiába volt előző évben 421 a ponthatár.
2021. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én leginkább azt hallottam,érzékeltem, hogy azért a felvételi pontok később egyáltalán nem tükrözik a bentmaradást. Talán pont az aki éppen bekerült fog a legkeményebben tanulni, mert benne lesz, hogy nem sokon múlott.
2021. máj. 2. 21:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából a Semmelweisen is van 40 pont különbség, tehát ez nem csak a vidéki egyetemekre igaz. Azért a DE-t írtam, mert ott a legextrémebb.
2021. máj. 2. 21:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként értem, csak nem gondoltam, hogy a gyógyszerész szak ennyire népszerűtlen, vagy ilyen sok támogatott hellyel rendelkezne. Köszönöm akik írtak, megy a zöld.
2021. máj. 2. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Ahhoz képest, hogy mennyire nagy tudást igényel a szak elvégzése, a diploma után elég megfizetetlen maga a szakma mondjuk egy vegyészmérnökhöz képest. Az egészségügy így működik sajnos, úgyhogy inkább mennek az emberek máshová.
2021. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ÁBerta ***** válasza:

A 360 az államilag előírt minimum pont 2022-ben, az alá nem mehet egyik egyetem sem az államilag finanszírozott gyógyszerészképzés esetén. Szeged pl. felvettek volna tavaly többet is (140 a keretszám), de nem volt több olyan jelentkező, aki elérte az akkor államilag előírt 380-at.

Az önköltségesnél az állammilag előírt minimum annyi, mint minden más szakon, azaz 280 pont. Mivel az egyetemekre kevesen jelentkeznek, a pontszám nagyon alacsony is lehet az önköltséges képzésen.

2022. jan. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!