Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek a szégyene ha 0 fő van...

Kinek a szégyene ha 0 fő van jelen egy (online) órán? tanár diák szülő iskola-kinek a szégyene elsősorban?

Figyelt kérdés

A diáké aki még arra se képes hogy bekapcsolja a laptopot és elindítsa a zoomot?

A szülőé aki nem ellenőrzi mit csinál a gyereke?

A tanáré, aki ott ül órán egyedül a nulla fővel?

Vagy az iskoláé, aki az egészet hagyja és csak sápítozik hogy mit tehetne, noha bőven lenne lehetősége? (hiányzások vezetése, majd X hiányzás után KIRÚGÁS... lenne eszköze csak nem él vele mert kell neki a diák és a vele járó normatíva....)


2021. ápr. 16. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A felelősség megosztott, mindenki szégyellheti magát.
2021. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez főként az iskola hibája nálunk pl bevezeték hogy minden órán írják ki van ott (persze ettől sokan ugyan úgy hiányoznak) és 1 óra se volt úgy megtartva hogy 0 fő volt csak.

Másodsorban a tanuló hibája is mert csak saját magával cseszik ki, meg a szülőé is mert nem igaz hogy nem bírja rávenni a gyereket hogy odaüljön a gép elé.

2021. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Elsősorban a szülőké. 🙅🏻‍♀️
2021. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megosztott a felelősség, nem lehet senki nyakába varrni az egészet.

A diákot lehet nem érdekelte a tanulás offline se, de ez nem új keletű dolog, és bizonyos életkorig nem is elvárható, hogy önmagától felismerje a tanulás fontosságát.

A szülők lehet, hogy dolgoznak, semmi eszközük nincs az otthon maradt gyereket felügyelni, odaültetni a gép elé.

A tanárnak online pontosan 0 eszköze van, az egyetlen, amit tehet, hogy azt mondja, a dolgozat anyaga az órán elhangzottakból lesz. Ez kis presszió lehet, de egyébként nem tud kényszeríteni senkit. Míg offline azt mondhatja, "gyere be a folyosóról fiam, kezdünk", itt nem tudja se egyenként, se csoportosan megszólítani a be nem jelentkező diákokat.

Az iskola mondhatja ugyan, hogy x hiányzás felett kirúgás, de ez jelen helyzetben borzasztó etikátlan. Vannak helyek, ahol gyenge az internetszolgáltatás, napjában akár többször is elmegy. Durvább esetben konkrétan az áramellátás is megszűnik, mire visszaállítják, simán összejön az a hiányzás... Vagy nincs a család ingatlanában wifi, hanem mobilnettel kell belépni órára, ami egyrészt instabil és gyenge, másrészt hónap végére elfogyhat, és nem feltétlenül van keret újabb adatcsomagot venni. Azt meg nyilván nem mondhatja az iskola, hogy akkor aki gazdag helyen lakik, annak számoljuk a hiányzást, ahol meg nincs normális áram+net, ott nem, hiszen akkor minek lépne be bárki is az utóbbi kategóriából?


Tehát többrétegű a probléma, mindenképp érdemes lenne valami közös megoldásra jutni, de amíg ez nem történik meg, nem lehet 1 db felelőst azonosítani.

2021. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
A szülőé. Neki a feladata, hogy a gyerekbe kötelesség tudatot neveljen!
2021. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Haha.. jó kérdés egyébként.

Szerintem akinek legkevésbé szégyene, az a tanár. Ha bejelenti, hogy én kedden 10-kor órát tartok, és megtartja (vagyis meg is akarná tartani) az órát, azonban egy diák sem vesz részt rajta, nem igazán gondolom, hogy a tanár hibája lenne.

Nyilván itt felmerül az is, hány éves diákokról beszélünk. Ha a 8 évesek nem vesznek részt egy órán, az igenis a szülő felelőssége, sajnos oda kell figyelni, hogy a gyerek igenis leüljön a laptop elé és ne csábuljon el az xbox, lego, udvar kombók hatására.

Azonban ha már középiskolás, főként 16+-os korosztályról beszélünk, az véleményem szerint teljes mértékben az ő szégyenük. Nagyon szeretik hangoztatni, hogy ők már felnőttek, nagyon tudnak bulizni járni, lerészegedni, cigikézni stb., akkor legyenek már annyira felnőttek, hogy leülnek 45 percre a laptop elé. Nagyon soknak elég "bicskanyitogató" stílusa van, hogy így fogalmazzak. :)

Sajnos úgy vettem észre, hogy ennek a korosztálynak igen nagy része úgy veszi, mintha vakáció lenne (?) az online oktatás, azaz tök buli, nincs suli, mert nem kell bejárni, a hülye tanárok meg nyugodtan küldözgessenek, amit akarnak. Kinek nem inge... Nyilván jogos a felvetés, hogy de hogy lett a gyerek ilyen? Egy normálisan megnevelt, felnevelt gyereknek megvan a helyes értékrendje, ami tudja, hogy nem az, hogy úgy lógok, ahogy csak tudok.

Nehéz kérdés, nem is igazán lehet itt szerintem kiemelni egy bűnbakot, de nem is a bűnbak keresés lenne itt a lényeg, hanem a megoldás megtalálása.

Bárcsak vége lenne már a járványnak, aztán lehetne visszamenni suliba.

Üdv.

2021. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!