Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lássam át jobban, hogy...

Hogy lássam át jobban, hogy milyen események voltak bizonyos századokban?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés. De nem vagyok jó töriből, és hiába tudom mik történtek sose tudom hogy hányadik században történt olyan átláthatatlan nekem :/ És esszénél ez az első, hogy térben és időben el kell helyezni
2021. ápr. 9. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem neked történeti kronológia kell. Hirtelen:


[link]

2021. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi
2021. ápr. 9. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:

készíts magadnak rövid áttekintőt. ne írj bele minden évszámot/történést, hanem a legnagyobbakat, és ahhoz kösd a többi kisebbet. pl. a 30 éves háborúnak elég felírnod az elejét és a végét, akkor már a többi ehhez kötődő évszámot és történést is el tudod helyezni.

és ha tudod az anyagot, nem kell kifejtve, csak címszavakban. pl ha tudod hogy károly róbert a 14. században uralkodott, akkor azt is tudod, hogy a kapuadó a 14.században lett bevezetve, mert ő vezette be.

ha századonként csinálsz egy ilyen kis összefoglalót, az segíthet.

2021. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!