Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmaradnak a szóbelik. Ti...

Elmaradnak a szóbelik. Ti örülök neki?

Figyelt kérdés
Forrás: [link]
2021. ápr. 9. 08:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem tud valaki infót,a OKJ-sokank is elmarad?
2021. ápr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem örülök neki mert a kémia emeltnek pont a szóbeli a legkönnyebb része...
2021. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én nem érettségizek, de nem örülnék neki. Középiskolai felvételikor is a szóbeli húzott fel. :(
2021. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Az egyetemekről meg még mindig semmit nem lehet tudni :( én is végzős vagyok..
2021. ápr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit igazságtalan. Én újra felvételizek orvosira (tavaly voltam végzős), és a bioszt már októberben megcsináltam, 82 pontot írtam (májusban 79% volt az eredményem), szóbelire megkaptam a max pontot(rendesek voltak a vizsgáztatók és viszonylag könnyű témát húztam), és így 88% lett. Szóval van már egy kis előnyöm.

Kémiam tavaly májusban csak 43% lett, és így buktam a plusz 50 pontot, (csak 28 pontot kaptam, mivel egy középfokú nyelvvizsgám volt csak). De most “járok” egy kifejezetten jó külön tanárhoz, szóval most már nem lesz gondom a kémiával. (A közepeim viszont 90 pont felett vannak.)

Akik októberben voltak, azok most jól jártak.

2021. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 palfydanka ***** válasza:
100%
Én annak orulnek, ha választható lenne. Bár az is benne van, hogy úgy kavarodás lenne:/
2021. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Helyes!


Tavaly nekünk sem volt, így fair, hogy most sem lesz! Már egy éve nem voltatok iskolapadban, nem hiszem, hogy a szóbeli 15%-a ér annyit, amennyi a herce hurca és a kockázat vele. Letudjátok a vizsgákat, és végre pihenhettek! ;)

2021. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: igazából az orvosikra jelentkezőknél a kémia 45% lesz a “vízválasztó”. (Tavaly emiatt voltak ennyire alacsonyak a ponthatárok, a megyénkben is 41,5% volt az átlag vagy mennyi) 391 pontom volt, 2 ponton múlt a 45%, ha meglett volna akkor 415 pontom lett volna, és akkor meglett volna az első helyen megjelölt vidéki orvosi. (Vagy ha akár hamarabb megcsináltam volna a felsőfokút, akkor 40 pont plusz, es akkor 403 pontom lett volna, és szintén bejutottam volna)

(Ha lett volna tavaly szóbeli, és ha mondjuk 40 pontot értem volna el, akkor is már 55%-ra javítottam volna fel a kémiát 43%-ról.)

Szóval orvosikra megint alacsony lesz a ponthatár, de nyílván egy szóbelivel szerzett 400 pont vagy egy szóbeli nélküli 400 pont nagyon nem ugyanaz.

Volt olyan ismerősöm, aki 2019-ben érettségizett, szóbelivel 401 pontra húzta fel, nyílván akkor nem volt elég. 2020-ban megint elment, nyílván rosszabbat írt, mert nem tudta felhúzni szóbelivel (59 pont biosz, 31 pont kémia), és így a tavalyi pontjait vitte és felvették. Szóval akik megcsinálták az emelteket októberben, azok megnyugodhatnak.

2021. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként mindenféle offenzíva nélkül, azért aki 400-420 pontokkal nyer felvételt orvosira, az felkötheti a gatyáját. Én nagyon sajnálom azokat, akiknek valamelyik tárgy nehezen megy, vagy többször kell próbálkozniuk, de nem azért ilyen magasak a ponthatárok, hogy szopassák a jónépet.


Ha a két emeltet meg tudja írni az ember 80-80%-ra minimum, akkor jól fogja venni az első éves akadályokat, de aki nem, annak nem lesz ideje meg ereje behozni a lemaradását és még felkapaszkodni az egyetemi anyagon.


Persze egy csomó helyen szíves a felvételi, de muszáj megcsinálni, és őszintén a legutóbbi ponthatárok nagyon "cikik". Persze ez nem determinálja egyből az embert, mert van aki jól fogja venni az egyetemet, és csak a gimis anyag volt neki szivatós, de sok lesz az olyan, aki rájön, hogy nem megy neki az egyetem, hiába került be. És ezek az emberek magukban fognak csalódni, hiszen anno felvételt nyertek.


Ne csüggedjen senki, hogy elmaradnak a szóbelik, hiszen ígyis egyenlő esélyekkel indul minden felvételiző.

2021. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Kedves 9-es!

Nem, nem “cikis”. Igazából senkit nem érdekel az, hogy hány ponttal jutsz be. Azért orvosira két emelt kell, ami biosz és kémia, 2 reál tantárgy és az utóbbi a mumus tantárgyak közé tartozik, mivel eleve 40+ pontot a számolás tesz ki, és ha megnézzük a matek átlagokat, abból is leszűrődik, hogy az sem megy a legtöbb embernek. És kémia szóbelin csak elméletet kérdeznek, azzal szépen fel lehet húzni.

Itt egy példa; pszichológiára akár egy emelt angollal is mehetsz, bejutsz vagy 460 ponttal (angolul már mindenki tud, és a közepeid ultra szuper jól sikerülnek, mivel van rá időd bőven felkészülni, mivel nem kell a biosszal és kémiával foglalkozni) és aztán hupsz anatómiából, biostatisztikából, sejtbioszból, biofizikából sorra kapod a szar jegyeket vagy akár évismétlő is lehetsz, mivel nincsenek meg az alapok, míg mondjuk aki kevesebb ponttal került be, mert bevállalta a “nehezebb” emelt bioszt, az jó jegyeket kap. (régi osztálytársaim)

Az én esetem: a kémia fakt 11.-ben kezdődött, előtte 9. és 10-ben elég rossz alapjaim voltak, mivel nem volt jó a tanár. Fakton a “jobb” tanàrt kaptuk, az elméletet csodálatosan megtanította, de viszont a számolásokat már nem annyira, mivel robotszerűen csináltuk, és gyorsan is, mivel hatalmas volt a tananyag mennyisége, de nem volt sok óránk, ahhoz, hogy nyugisan át lehessen venni az alapokat, hanem már rögtön érettségi feladatokat csináltunk, így tkp nem láttuk a fától az erdőt. Ez volt a baj. Persze voltak, akiket felvettek “alacsony” pontokkal, de ugyanúgy küzdenek, mint akiket mondjuk 470 ponttal vettek fel. Pl.: egyik ismerősömet felvették anno 450 ponttal, biofizikából bukott, míg akit “csak” 425-tel vettek fel, az nem.

A Semmelweisre kellett mindig is a legtöb pont, és ettől függetlenül ott is bukdácsolnak az emberek, (vagy átmennek ETK-ra.)

Gondolom te se kérdezed meg a háziorvosodtól, hogy melyik egyetemre járt és hány ponttal került be, és ha kiderülne, hogy Pécsre járt, mivel oda kell általában a legkevesebb pont, akkor hülyének nézed és orvost váltasz vagy mi.

Szóval nem kéne elítélni a jelenlegi elsőéveseket, a pontok száma nem határozza meg, hogy valaki milyen orvos lesz.

(Meg most jelenleg, nekem 413 pontom van, és most is 400 körül lesznek a vidéki orvosik, szóval bent vagyok, de nyílván megcsinálom az emelt kémiát.)

2021. ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!