Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs az egyetemeken...

Miért nincs az egyetemeken osztályfőnök és osztályfőnöki óra?

Figyelt kérdés
A gimiben az osztályfőnöki órákat szerettem a legjobban az összes óra közül, az mindig jó beszélgetős óra volt + az osztályközösség építéséről is szólt. Valamelyik tanárt itt, az egyetemen is ki kellene jelölni osztályfőnöknek, és hetente egyszer jó lenne egy osztályfőnöki óra. A csoportunkban vannak mufurc alakok, akik alig szólnak a többiekhez, folyton csak rohannak, hátha az osztályfőnöki órákon őket is meg lehetne szólítani.

2021. márc. 30. 11:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%

Angliában például van. Bár tutorial-nak hívjuk őket, de hasonlóak mint egy osztályfőnöki. Heti egyszer van, 60 perc. Igazából csak végig megyünk azon, hogy ki hogy van, vannak-e személyes problémák, ki hogy halad a feladatokkal, kérések vannak-e, panaszok, meg esetleg ha úgy van, akkor egy adott témát elmagyaráz a tutor amit nem értettél korábbról.

Persze nem minden egyetemen van (meg sokan le is szarják), mert ahol választható tárgyak vannak ott nyilván nincsenek fix csoportok. Viszont Angliában nagyon sok egyetem fix órarenddel és tárgyakkal indítanak szakokat, így ott léteznek csoportok, ahol mindig ugyanazokkal van órád, bár persze néha vannak összevont csoportok is. Például nekem vagy 4-5 közös órám volt a játékfejlesztő BSc-sekkel.

Néha hasznos tud lenni, amikor van egy kis szabad időd az előadóval ami kötetlen, és szólhat bármiről. Néha csak teljesen személyes dolgokról beszélgetünk.

2021. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért, amit említettél. Mert ez nem gimnázium, se nem általános iskola, hanem egyetem. Itt nem az a lényeg, hogy mindenkivel a legjobb barátok legyetek, hanem az, hogy felkészülj az államvizsgára, szerezz diplomát. A társaságok meg úgyis alakulnak maguktól.
2021. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!