Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs az egyetemeken...

Miért nincs az egyetemeken osztályfőnök és osztályfőnöki óra?

Figyelt kérdés
A gimiben az osztályfőnöki órákat szerettem a legjobban az összes óra közül, az mindig jó beszélgetős óra volt + az osztályközösség építéséről is szólt. Valamelyik tanárt itt, az egyetemen is ki kellene jelölni osztályfőnöknek, és hetente egyszer jó lenne egy osztályfőnöki óra. A csoportunkban vannak mufurc alakok, akik alig szólnak a többiekhez, folyton csak rohannak, hátha az osztályfőnöki órákon őket is meg lehetne szólítani.

2021. márc. 30. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Főleg mivel nincs osztály, ráadásul még ha szemináriumokon csak egy adott csoport tagjai vannak is (vagy egy részük), előadásokon simán vannak nagy keveredések.

Ezenkívül remélik, hogy a felnőtt emberek már képesek önállóságra.

Javaslom, hogy ha beszélgetni akarsz valakivel, akkor menj oda hozzá és kezdj bele.

2021. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert osztály sincs... :)))


Sőt, már tankör sem, mint régebben....

2021. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg is bolondulnék, ha még egyetemen is mennének az osztályon belüli klikkek, kis harcok, mini drámák.


Én mindig odamegyek azokhoz, akik szimpik és kész. Nem vágyom 20-30-40 fős közösségre, végre megválogathatja az ember a társaságát.


Egyébként van szakfelelős általában, tőle lehet kérdezni, meg a legtöbb szak, ahova jártam, csinált csoportot facebook-ra, ott meg lehet beszélni, amihez esetleg szükség van csoportmunkára vagy más véleményére, jegyzetére.

Ennél több kell egy egyetemen?

2021. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
95%

Itt már lényegében kérdezték ugyanezt: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

"A csoportunkban vannak mufurc alakok, akik alig szólnak a többiekhez" Ismerkedj meg vele vagy hagyd békén! Ez nem óvoda!

2021. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4: te jó ég! szülői értekezlet, és anyuka intézzen mindent..???


OMG! :-DDD

2021. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked óvónő kellene, ha ilyen kérdés felmerült benned.

Egyetemen mindenki felnőtt (legalábbis jogilag) te döntöd el mit hogy és mikor csinálsz, csak vállald a következményeket is. (ez az ami nem szokott összejönni)

2021. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi évfolyamunkon 100+ ember van egy szakon, szép is lenne egy osztályfőnöki óra. :) Ott sem jutna szóhoz mindenki, ha egyáltalán lenne ilyen lehetőség. Csoportokra szétszedni meg még feleslegesebb, mert akkor ugyanúgy rengeteg embert nem ismernék. Plusz az oktatóknak a tanításon kívül van más dolguk is, az kéne még nekik, hogy ilyenekre menjen el nekik heti több órájuk.


"A csoportunkban vannak mufurc alakok, akik alig szólnak a többiekhez," Hát, lehet, hogy kívülről én is annak tűnik, mert nem szólok máshoz, de egyébként egyáltalán nem vagyok rosszindulatú, ha valaki odajön hozzám beszélgetni vagy akár óra után segítséget kérni, akkor nagyon szívesen segítek, de introvertált vagyok, nem fogok odamenni másokhoz csak úgy dumálni. Nekem az kéne még, hogy osztályfőnöki órán felszólítgassanak.

2021. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemeken nincs "osztály", de pl. külföldön - illetve szaktól függően van, ahol itthon is - van olyan, hogy szakfelelős tanár, aki kb. az adott szakon az "osztályfőnöknek" felel meg. Én jártam külföldön egyetemre, ott volt ilyen, hogy kérdezték, milyen az általános benyomásunk a szakról. Sőt, a nagyon elit helyeken olyan is van, hogy personal tutor-t kapsz, aki személyes tanárod, mentorod a tanulmányaid alatt.
2021. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

AZ ELTÉ-n mentorod lehet gólyaként. A csoporttársaidhoz odamehetsz beszélgetni.

Szoktak lenni különböző alkalmak, ahol lehet együtt játszani, beszélgetni. A vírus miatt ezek most nincsenek.

2021. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hozz létre levelezőlistát a szakodnak, ha nincs. A többiekkel beszélgetve ráveheted őket arra, hogy iratkozzanak fel, vagy pedig te veszed fel.

Nem üzemeltettem még, szerintem a HÖK-öt keresd meg, ott talán tudnak benne segíteni.

2021. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!