Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha nem tudok dönteni?

Senki1229 kérdése:

Mit tegyek, ha nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, jövőre érettségizek, de még mindig nem tudom pontosan, hogy mivel is szeretnék foglalkozni. Én igazából a pszichológusra gondoltam, mert érdekel és úgy gondolom, hogy az emberekkel is jól kommunikálok. A családom azt akarja, hogy jogász szakra menjek, de engem az a terület nem érdekel. Attól félek, hogy a pszichológia szak nem menne, vagy túl nehéz lenne nekem, ezért "könnyebb" szakra vagy inkább OKJ-s képzésre mennék, de nem tudom, hogy milyenre...igazából én akarnék egyetemre menni, csak félek, hogy csalódnék magamban, mert nehéz lenne számomra.

2021. márc. 30. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az OKJ-s képzések megszűnnek.. :(
2021. márc. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnnek meg, szakképzésre szükség van.

Magadra hallgass, ne a környezetedre. Amit nem akarsz, azt vagy nem végzed el vagy boldogtalan leszel. Tapasztalat.

2021. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ nem szűnik meg, csak átalakul.


Ha a pszichológia érdekel, akkor menj arra. Miből gondolod, hogy nem menne? Évente több ezren végeznek, és hidd el, nem MENSA tag a nagy részük.


Könnyebb szakot nem érdemes választani, ha nem érdekel az a terület, mert ugyanúgy szenvedés lenne. Persze, lenne egy diplomád, ez mindenképp hasznos, csak épp maga a tudás nem érne semmit.

2021. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A jogász szerintem nehezebb, mint a pszichológia. Az egyetemhez segg kell, ne programozd arra magad, hogy túl gyengék a képességeid valamihez, amihez "csak" tanulni kell. Hosszú távon a szorgalom kiváltja a tehetséget. Értsd a szorgalmasak lehagyják a tehetségeseket, akik nem fektetnek annyi energiát a dolgokba.
2021. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hallgass a szívedre. Persze, hallgasd meg mások tanácsát (olyanokét, akik tudják is, hogy mit beszélnek, mert van tapasztalatuk), de neked kell döntened. Azt válaszd, ami igazán vonz, és amivel úgy érzed, hogy tudnál hosszútávon foglalkozni.

Amúgy nem olyan nagyon nehéz a pszichológia szerintem (vagy csak a jogról hallok durvákat), de ha van róla kérdésed, írj nyugodtan privátban! Én oda járok, és szeretem. :)

2021. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, nekem egy pszichológus hallgató mondta annó, hogy nem nehéz és "a pszichológusok többségel legalább, ha nem jobban elcseszett mint a betege" (igen, ebbe magát is belevette)



Ha meg van a pont, bent vagy. Még csak felmérő sincs, hogy amúgy képes vagy-e tolerálni a stresszt ami ezzel jár.

2021. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pszichóra bekerülni elég nehéz, de ha bent vagy, utána már követhető a tananyag, ha bejársz órákra, és nem a vizsga előtt két nappal kezdesz tanulni.

Írd be mind a kettőt, és akkor a szülők is megnyugodnak. Persze, tedd előre, amit te szeretnél :)

2021. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is pszichológia szakon vagyok, nagyon szeretem. Tény és való, hogy magas a ponthatár, de ha valóban érdekel, szerintem megéri. Amit tudnod kell, hogy ezt osztatlan képzésnek kell/érdemes tekinteni, tehát nem egy három éves képzés után fogsz te pszichológus lenni. Valójában okleveles viselkedeselemzo leszel. Sokszor stresszes, de szerintem ez az egyetemre igaz nem pedig kifejezetten a képzésre.

Egyébként én meg még 12-ben sem tudtam, hogy mit szeretnek csinálni, szerintem egy felesleges súlyt tesznek rátok avval hogy döntsenek most rögtön mert ezen múlik az eletetek...

Ami pedig a képességeidet illet... ne becsuld le magad és hozd ki magadból a legtöbbet, akkor leszel boldog, nem pedig egy könnyen megszerzett papírral.

2021. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon nem tudod, mit szeretnél, akkor menj el egy pár hónapra, nyári munkára, vagy csak úgy egy építkezésre zsákokat hordani, autót mosni, Tescoba árufeltöltönek, vagy bármilyen más vacak fizikai munkára. közben nagyon sok féle emberrel találkozhatsz és szívhatsz a munkával is annyit, hogy talán könnyebb legyen eldöntened, hogy mit akarsz.


a jog, közgáz, műszaki területek jobb megélhetést biztosítanak. a pszichológia ember központúbb. a teher minden egyetemen nagy, csak mások a fő tárgyak, amikkel szívni lehet. érdemes lehet valamennyire abból kiindulni, hogy téged mi érdekel.


ismerek olyat, aki 10 év alatt 3 egyetemen és 2 országban megfordult, mire rájött, hogy pszichológiát akar tanulni és a világ egyik legjobb (külföldi) egyetemén sikerült neki. semmivel nem vagy elkésve.

2021. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!