Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a felvétel...

Hogyan működik a felvétel rezidens képzésre?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem az orvosit, akkor utána attól függ, hogy bekerülök-e hogy milyen jegyeim voltak? És mennyi hely van mondjuk sebészeti képzésre?

Még egy kérdés: Ha önköltségesen tanulok, akkor még a rezidens képzést is nekem kell fizetnem?


2021. márc. 24. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Mennél te is inasnak?
2021. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rezidens felvételi munkaerőpiaci alapon működik. Beadod a jelentkezést a kórháznak, ők pedig a saját szempontjaik alapján eldöntik, hogy a jelentkezők közül kit szeretnének foglalkoztatni. Nem feltétlenül jegyeket meg diplomaátlagot néznek, sokkal inkább számít az adott szakterülethez releváns tapasztalat (TDK, demonstrátori tevékenység, klinikai munka, stb.) vagy hogy ismernek-e a megpályázott helyen.


Nem tudom pontosan, hány sebész rezidens hely szokott lenni és azt sem, hogy mikor végzel, de szerintem szinte biztosan lesz helyed. Ha nem is csúcsintézményben, valahol biztos lesz.


Lehetsz támogatott szakképzésben akkor is, ha önköltségesen végezted az egyetemet. Egyáltalán nem befolyásolja.

2021. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!