Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg hogyan működik a...

Jelenleg hogyan működik a rezidens felvételi?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem érdemes előre gondolkozni, de annyira érdekel, bár még csak egyetemista vagyok. Szeretek a jövőbe jobban belelátni, hiszen mégiscsak kell valamilyen támpont. Addig eljutottam már, hogy van egy központ, de én azt hittem, bárki mehet bárhova. Viszont látom, hogy pl aneszteziológiára csak 33 főnek van meghirdetve hely. Illetve háziorvosnak lehet jelentkezni az egyetem honlapján is, és az ÁEEK honlapján is? Mi alapján dől el kiket vesznek fel? Ha nem vesznek fel mit csinálsz? Mennyire nézik a diplomád értékelését(ez hely függő?), vagy a jegyeidet? Aki esetleg már végzett, vagy hatodéves tudna kicsit mesélni nekem erről? Nagyon köszönöm előre is!

2019. márc. 22. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁEKK szokott csinálni egy összesített listát a rezidensi helyekről (de pl. múltkor néztem, hogy a Szegedi Egyetemhez tartozó helyek nem voltak benne, azokat az SZTE honlapján külön találtam meg). Meg van adva, hogy melyik szakirányból melyik kórházban hány hely van.

Mikor belépsz a szakképzésbe, akkor egyrészt szerződni kell az ÁEEK-val, mert az alapbéredet ők fizetik, akárhol is vagy rezidens, másrészt az adott kórházzal, mivel az extra juttatásokat (pl. ügyeleti díj) ők fizetik.

Emellett maga a szakképzés egy-egy egyetemhez tartozik, tehát egy csomó kötelezettséged van az egyetem felé is (havonta jelentőlapot kell leadni, hogy az adott hónapban hol dolgoztál, hol voltál gyakorlaton stb.).

Minden szakiránynak megvan a szakképzési terve, azaz hogy pontosan miket kell teljesíteni a képzés alatt. (Pl. én szülészet-nőgyógyászat szakirányon vagyok, de a törzsképzés alatt kellett sürgősségi gyakorlatot teljesíteni -mentőzés, reanimációs képzés plusz SBO-, trafós tanfolyamot, a szakképzési idő alatt kell mennem pl. urológiára, onkológiára is.)

A nehézség ebben az, hogy nem minden kórház akkreditált mindenféle képzési területen. Én mondjuk klinikán dolgozom, tehát helyben meg tudom csinálni az összes gyakorlatom, de aki a régióhoz tartozó kisebb kórházban dolgozik, annak bizonyos gyakorlatait a klinikán kell tölteni.


Jelentkezni pedig az adott kórháznál/klinikánál kell, ahova mennél. Elvileg van egy pontrendszer, nézik bizonyos szakmaspecifikus tárgyak eredményeit valamint a szóbeli eredményét is, de szerintem nagyrészt a szóbeli alapján döntenek mindenhol.

Ha nem vesznek fel, akkor így jártál, mész máshova. :D

2019. márc. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy bátran add be olyan helyre is a jelentkezésed, ahol nincs meghirdetve hely, mert tudnak ők is igényelni rezidensi helyet neked. Nekem egyetlen egy hely volt, ahol megnézték az indexet, a diplomától meg teljesen független, hiszen az interjúk már meg voltak tavasszal, június-júliusban már minden kórház visszaszólt, hogy felvesznek-nem vesznek, miközben csak szeptemberben kaptam diplomát.

Volt ismerősöm, akit nem tudtak felvenni, ahova szeretett volna. Ő kezdhetett volna ugyanott, csak nem rezidensként, hanem klinikai orvosként, aztán később kapta volna meg (valószínűleg) a megigényelt rezidens helyet, de inkább elment dolgozni 1 szűk évig teljesen más területre (sokkal több pénzért).

2019. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!