Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az OKTV? Leírnátok mit...

Milyen az OKTV? Leírnátok mit jelent és miért akkora dolog nyerni?

Figyelt kérdés

Mármint, tudom hogy nagy dolog, sok felkészülés és nem akárki nyeri

De mégis pl egy matek miből áll? Rengeteg nyertesnél láttam hogy már a Cambridgen tanul matekot ami nem semmi

Ennyire elismert verseny? Mit kell hozzá tudni?

Írnátok róla kérlek?

Ez csak érdeklődés, nagyszerű látni ilyen versenyeket



2021. márc. 17. 00:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kémiából és bioszból voltam, de láttam már matek oktv feladat lapot is.

Igazabol az oktv a magyar oktatásban a 11-12.esek körében szervezett legrangosabb verseny. A tananyaga a középiskolai tananyagon (emeltet is ideértve) tárgytól függően többé kevésbé túlmutat. Olyanok jelentkeznek rá akik a későbbiekben ezzel akarnak foglalkozni, és általában az évjárat legjobbjai nyerik meg. Néhány tárgyból a nemzetközi tudományos diákolimpia magyar csapatának egyik bemeneti feltétele is szokott lenni az eredményes oktv részvétel (bioszbol h bejutsz a második fordulóba akkor indulhatsz a válogatón, kémiából a döntőben kell elérni valahanyadik helyezést h nevezhess a valogatoba). Matekban azt hiszem 5 feladatot adnak az első fordulóban, ezeket kell kidolgozni, adnak rá időt bőven de van hogy születni kell ra h megtudd oldani. Az oktatási hivatal honlapján fent van az összes év összes fordulójának feladat lapja és megoldasa.

Remelem tudtam vmit segíteni

2021. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én irodalomból és nyelvtanból voltam. Nagyon aprólékos feladatok, és nehezebben megoldható érvelés van a magyar oktvken.

Nem lehetetlen megnyerni, de rengeteg munka és elszántság kell hozzá. Én például nem ezzel a két tárggyal fogok továbbtanulni, lehet nekem ez is hiányzott. Irodalomból nem jutottam a döntőbe (mondjuk ez várható volt). Tényleg elég mély tudás kell hozzá és nem baj, ha előtte már versenyeztél.

Természetesen bármely tárgyból érhetsz el sikereket, de tényleg nagyon durva készülés kell hozzá. És bírni kell a kudarcot.

Egyébként érdemes megpróbálni, emelt, vagy annál kicsit magasabb tudást nyerhetsz.

A külföldi egyetemekre pedig bejuthatsz te is, ha elég jó vagy. Nem kell feltétlenül oktv eredmény hozzá.

Elismert verseny, régen ha valaki egy bizonyos eredményt elért, akkor érettségit kapott az adott tárgyból. Most már "csak" pluszpont jár érte.

Mondjuk tárgyak között is van különbség, nyelvtanból pl. max. 500 diák indul, irodalomból 1000+. És egy kategória a 11-12.évfolyam.

De a nemzetiségi nyelvekből 5-20 ember indul. Valahol meg több kategóriába sorolják a versenyzőket.

Nem mondom, hogy zseninek kell lenni, de valóban sok a zseni a nyertesek és indulók között.

2021. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!