Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták ti mennyi pénzt...

Egyetemisták ti mennyi pénzt szoktatok kapni havonta?

Figyelt kérdés
Kolesz, kaja, egyéb?
2010. aug. 19. 01:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
*Mert számoltam 50%-os menetjegy(diák)
2010. aug. 19. 16:12
 12/17 anonim ***** válasza:
mindenhova 90%-os kedvezménnyel megyek, mert félárva vagyok. az államtól kapok ilyen papírt, amit pecsételgetnem kell. te olyat nem tudsz. te sima diákkal tudsz utazni, ami 50%-os.
2010. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

ja ok

Másoktól is jöhet még válasz.

2010. aug. 19. 19:40
 14/17 anonim ***** válasza:

Amíg Budapestre jártam egyetemre addig kb. semmit, mivel itt élünk. Azóta eltelt pár év, most Debrecenbe járok, havi 100e-ből gazdálkodok.

Albérletet szerencsére nem kell fizetnem, mikor még kicsi voltam Debrecenben laktunk, maradt itt egy üres házunk. Cserébe a rezsi magasabb, mint egy 50nm-es pesti bérházé.

2011. júl. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sulitól jár a tanulmányi ösztöndíj, ami egy vicc gyakorlatilag. 4,6- os átlagra kapok 15 ezret... gondolhatod mennyit gurizek ezért. Suli mellett dolgozom, de nem tudtam olyan munkát vállalni, ami túl sokat hozna. Munkával is havi 15-öt keresek meg. A szüleim azonkívül- hogy még náluk lakom- nem tudnak mással támogatni. Két kisebb testvérem van, minimálbért kapnak... Minden félévben beadom a pályázatot szoctámra, és minden félévben elutasítanak, holott a kritériumok alapján beleférnék. Még amikor elsős voltam kaptam az egyetemtől 50.000 forintnyi tankönyvtámogatást, de ez egyszeri juttatás volt. 90 km-re lakom a sulimtól, bejárós vagyok, koleszt nem fizetek, csak megveszem a diákbérletet (ez 600 HUF), még veszek bkv bérletet, ami 4000 körül van. Kajára nem nagyon költök, általában otthonról viszek szendvicseket, ha mégis kell valami, akkor kínaiba megyek, mert ott már 400 forint körül lehet jó kajákat venni, vagy kiugrom a sarki boltba, ahol feleannyiért lehet péksütit egyebet venni mint a sulis büfében. Diákhitelt nem vettem fel, sajnos előrelátom, hogy azzal amit tanulok nem fogom h_lyére keresni magam, így a diákhitelt se tudnám visszafizetni. De egész jól elvagyok így!!!
2011. júl. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én ezt találtam, ha jól értelmezem MÁV-nál is jár a 90%-os diákbérlet.ttp://www.mav-start.hu/utazas/kedvezmenyek_20100201.php
2011. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én 90-et kapok a szüleimtől, ezzel kell kihúznom a hónapot. Ebből rögtön lejön az albérlet, ami 38/hó.
2011. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!