Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták ti mennyi pénzt...

Egyetemisták ti mennyi pénzt szoktatok kapni havonta?

Figyelt kérdés
Kolesz, kaja, egyéb?
2010. aug. 19. 01:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Mostanság már semmit. Amíg kaptam, addig az éhenhaláshoz sok volt, az élethez kevés. Kaptam koleszt, az eleinte 5000 forint volt (hat éve, más világ volt még), később 10 000-re emelték, negyedévesen kikööltöztem. Azóta azt mondják, hogy 15 000, de a szolgáltatás jobb a felújított koleszokban.

Régen kaptunk ingyen bárletet, aztán ez megszűnt, mint ahogy az átlag 3000 forintos félévi jegyzetbón is (amiből meg lehetett venni a húszból egy órádra húszból egy könyvet...). Az ösztöndíjam akkor sem volt több 10 000 forintnál, ha 7, 16-os korrigált kreditindexet szállítottam (inkább nem mondom nem, hány kreditem volt egy félévben). Másik karon, ahol kevesebben voltak kettes átlagokra adtak 25 000 forintot. Ez szintén hat éve volt...

Szoctám járt, de én még mainly az előző, nem bolognás rendszerben jártam egyetemre, akkoriban szoctám címén kb. tizedannyit kaptunk, mint most kapnak. Amikor beadtam egy olyan nyilatkozatot, hogy hárman élünk anyámmal és öcsémmel 70 000 forintból, nagylelkűen adtak 3000 forintnyi szoctámot. Ma a többszörösen hátrányos helyzetem miatt akár 40 000 forintot is kaphatnék, ha jók az infóim. Hát, ez van, ha az ember még vörös csillagos ég alatt született...

2010. aug. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kösz.

És a szüleidtől mennyit kaptál?

Ja és azok akik majd válaszolnak nekik is még ez az egy kérdés van.

+Mennyi a napi kaja?

2010. aug. 19. 01:41
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

nekem ennyit hoz az egyetem:

- havi 28 árvajáradék (félárva vagyok)

- havi 12 szoctám

- havi 4 bursa

- első félévben egyösszegbe 60 alaptám

- havi 2 jegyzettám

- + egy csomó biznisz a koleszba

- és még munkám is van, az kb 20at hoz havonta

szóval színte elkölteni se tudom és tanulmányi ösztöndíjat eddig még nem is sikerült szereznem...

2010. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A sulitól csak tanulmányit ösztöndíjat kaptam azt is csak a 2. félévemben :( Sajna a többire nem vagyok jogosult, mert közel lakom, nincs tesóm, és a szüleim se minimál béren vannak.

Pécsen a kolesz 16 500Ft/hó volt tavaly a legmodernebben. Bérlet támogatás már sajna nincs.

A kaja ára attól függ hol eszel, a legtöbb helyen a menü 600-1000Ft közt van, de ha magadnak főzöl akkor esetleg kihozhatod kicsit olcsóbban.

Én a szüleimtől meg kapom a 3 bérletet ( össz. 5800Ft), ami a suliba jutáshoz szükséges + kb havi 22 000Ft-ot kajára, mivel muszáj a másik városban kajálnom. Jegyzetre, ha kell akkor pluszban adnak még. Ami esetleg bulira kell azt vagy kispórolom, vagy kisebb melókból szedem össze.

2010. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Apám havi 40.000-el támogat, emellé jött előző félévben 8.000 szoctám és 12.000 tanulmányi ösztöndíj.

Költségek: 15.000 albérlet, 5-10.000 rezsi, napi 500Ft kajapénz, 2.500 telefon, 1.500 net, meg most bérlek garázst 8.000-ért. Következő félévben tanulmányim már nem lesz :S


Kajára napi 500Ft-ot számolj, ha nem gyorsétterembe jársz, akkor annyiból el lehet élni. Főzni meg kell tanulni, mert sokkal olcsóbban ki lehet jönni még relatíve drágább otthon főzött kaja esetén is. Ha nagyon megszorulsz el lehet élni napi 2-300 Ft-ból is, nekem volt benne részem :D Pl palacsinta egy napra való adag 150Ft. Egy chilis bab 900-1000Ft, de ez négy étkezésre elég.

Nekem szerencsém van, mert én fiú létemre szeretek főzni.

2010. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hm... ezek hasznos válaszok, kösszi mindenkinek ;)
2010. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat.

ÉS még jöhetnek.

2010. aug. 19. 12:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Huh, ezzel sokat segítettetek! :)
2010. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
második vagyok. nekem a kolesz 10ezer volt, utazás heti ezer (minden héten hazajöttem, de van 90%-osom). kajára nem sokat kellett költeni, mert vittem minden héten magammal. szóval első 3napra megvolt az ebéd és a vacsi, max 1-2 szendvicset vettem a büfében, max 1 nap volt amikor a menzán kajáztam. péntek reggel meg már jöttem is haza ismét. szóval kajára hati max 2 ezer kellett. tankönyevet sose vettem, max amennyi a jegyzettámból kijött. bulikhoz megelégedtem az olcsó koccintós borral, így én még bőven kerestem is az egyetem alatt. (most leszek másodéves) ha kiismered az olcsóbb helyeket, akkor simán ki lehet jönni meglepően kevés pénzből is.
2010. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"minden héten hazajöttem, de van 90%-osom"

Ez mi is pontosan, mert valamelyik nap olvastam a mávnál, hogy van ilyen 90%diák bérlet. DE ezt nem egészen értem, mert találtam olyat, hogy tanulói bérlet.

[link]

ebben a 200km 12 900FT. És ebben benne van már az a 90%-os kedvezmény?

[link]


90%

Tanuló bérlet nappali és esti tagozaton


Felsőoktatási intézményben érvényes Diákigazolvány alapján A lakóhely és a tanintézet között váltható, és ezen belül korlátlan számú utazást biztosít.


De gondolom nincs benne mert az már túl olcsó lenen.


ha egy dolgozó ember veszi az 18000FT és egy diák 12900. Ebben hol a 90%.

Mert számoltam 501%-os menetjegy(diák) olyan 1820 FT. ha azt számolom, hogy vissza is megyek az már 3640 és hetente (havi 4X) 14560.

Akkor neked most hogy van ez a 90%. Hány Km-ert mész?

2010. aug. 19. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!