Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég ha régebbi érettségiket...

Elég ha régebbi érettségiket csinálok meg?

Figyelt kérdés

A hetekben tervezem elkezdeni a tanulást az érettségire.

Töri, illetve Irodalom tudásom 0. Konkrétan nulla, de tényleg. És nem azért, mert egy lusta ge.. vagyok.


9.-es korom óta feleslegesnek tartom az egészet. Még most is ezen az állásponton vagyok. Olyan dolgokat tömnek a fejedbe, amit soha az életbe nem kell hasznosítanod, és ami nem fog segíteni téged az előre lépésben, a céljaid megvalósításában. A közoktatással pont ezért sose fértek össze a nézeteink, és soha nem is fognak. Ja, tudom, azt nézi hogy mennyire tudsz megbírkozni a feladattal, elég érett-e vagy hozzá. Of course.


Na de a társadalmi megfelelési kényszer miatt csak le kell érettségizni, kell legalább ez a papír, ha valamire akarja vinni az ember. (Még 1 év kieséssel is le kell érettségizni mert a magyar iskolák aztán nagyon jól helytálltak a digitális oktatásban.. Aha, szerintem is.)


Tehát, a fő stratégiám az lesz, hogy visszamenőleg (jó)pár évnyi Történelem, illetve Irodalom érettségit átnézek, megcsinálok, kijegyzetelem magamnak, aztán megtanulom.. Vagy valami ilyesmi. Vélemények? Jól jönne a tanács most igazából, mert kicsit para az érettségire gondolni ennyi kiesés után.



2021. febr. 17. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak a 2-es megugrása a cél, akkor bőven elég lesz. Ha 5-öst szeretnél, akkor kicsit többet kellene vele foglalkozni.
2021. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kettes a cél, semmi több. :) Köszi!
2021. febr. 17. 19:33
 3/6 anonim válasza:
93%
Egy nagyon jó alapot tud adni igen. Viszont én ajánlom hogy nézz videókat ahol bemutatnak 1-1 történelmi eseményt, személy illetve szintén irodalomból költőket.. a zanza.tv-n vagy prezi-n! De viszonylag írásbelin az a legjobb módszer ha sok régebbi érettségi feladatot töltesz ki önállóan majd a megoldó-kulccsal ellenőrzöd. Illetve csinálj egy idővonalat ahol a fontosabb évszámokat felírod.. ezeket pedig ragaszd ki a szobádba hogy ezzel is memorizáld! (Nekem sokat segített)
2021. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha tényleg a kettes a cél, akkor érettségi feladatok oldogatása + zanza tv. Ha szerencsés vagy, lehet belőle gyenge hármas is.
2021. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

A Facebookon van egy csomó ilyen csoport, ahol tételeket, anyagokat osztanak meg egymással a diákok. Én még azokat tudnám ajánlani neked.

Pl. Leérettségizünk májusban! 2021, Kidolgozott érettségi tételek, stb.

2021. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írásbelire magyarból felesleges készülni. Töriből, ha megcsinálsz 8-10 feladatsort, akkor rájössz mennyire ismétlődnek a kérdések. Szóbeli anyaga törinél szinte ugyanaz, mint az írásbelinél, előtte olvasd át egyszer-kétszer a tételeket könyvben, vagy neten. Nyelvtanból fent van a legtöbb tétel kidolgozva, azt is érdes egyszer-kétszer átfutni. Irodalom tud szopó lenni, ha valami nagyon extra tételt ad a tanár, de az ilyen Petőfi, Arany, stb megtanulható simán.

Amúgy én ennyire nem paráznék rá, hogy már márciusban elkezdesz rá tanulni, szerintem áprilist elég rászánni. Inkább most arra koncentrálj, amiből emeltezel és valóban számít, már ha van ilyen.

2021. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!