Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik költőkről, írókról...

Melyik költőkről, írókról tanultatok Mo.-n a 8. osztályban?

Figyelt kérdés
Nem Mo.-n tanulok, csak ezért kérdem.

2021. febr. 13. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kronológiai időrendben veszik a magyar sulik a költőket (általában).

Úgyhogy, Babits, József Attila.

Az ilyen 1880-1980 évek között élt költőket veszik 8. osztályban.

Ha rákeresel a 19-20. században élt magyar költőkre, akkor tuti kiadja őket.

2021. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2021. febr. 13. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontos sorrendben:

Ady Endre, Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Juhász Gyula, Kosztolányi Dezső, Tóth Árpád, Karinthy Frigyes, Tamási Áron, Szabó Lőrinc, József Attila, Radnóti Miklós, Illyés Gyula, Örkény István, Weöres Sándor - őket vettük részletesebben


Utánuk, akiket nem annyira részletesen vettünk, csak a verseikről beszéltünk - Pilinszky János, Nagy László, Áprily Lajos, Füst Milán, Jékely Zoltán, Kálnoky László, Csanádi Imre, Nemes Nagy Ágnes, Csoóri Sándor, Orbán Ottó, Kányádi Sándor


Év vége felé említettük az írók közül Szabó Magdát, meg Kertész Imrét, és nagyjából ennyi :D

2021. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 15. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Petőfi Sándor Csokonay Vitéz Mihály Arany János Jókai Mór pl nekünk még anno emléxem volt egy Wass Albert is a könyvünkben, asszem őt mostanra kivették; de egyébként szal nem volt mindenkire időnt
2021. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikszáth Kálmán is van pl

ja várj, ez 8. osztály, akkor én azt nem tudom; de szóval én tehát csak írtam le neveket, akikre emlékeztem :):)

2021. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6.és7.kommentelő vagyok mind a kettő; tehát én nem most voltam/vagyok/leszek 8.os
2021. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!