Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mérnök hallgatók miért...

A mérnök hallgatók miért vannak annyira eltelve maguktól?

Figyelt kérdés

Az interneten is, és az életben is találkozom azzal a jelenséggel, hogy fiatal mérnökök és mérnök jelöltek teljesen el vannak szállva, és olyan kimentéseket tesznek, mintha egyedül az a STEM lenne valódi értékes tudás, amit ők tanulnak, minden más pedig egy vicc, és "büfészak".

Leginkább a gazdasági szakokat szólják le, ami vicc szerintem, mivel a legtöbb fizetésről szóló statiszta szerint a pénzügyes, banki vonalon dolgozó közgazdászok ugyan annyit keresnek, mint a mérnökök (Hays).

Mi akkor mégis ennek a büszkeségnek az oka, honnan ered?



2021. febr. 13. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy hallottam a Közgáz osok dolgoznak a mekibe
2021. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1)

Igen, Mit mond egy mérnök egy közgazdásznak? egy bigmac menü lesz kólával HAHAHAH


Azért nincs őszszünet a BME-n, nehogy elvégezzék közbe a Corvinust DDXDXDXDX.


Viccesek a srácok, csak a piac mégis egyenértékűnek árazza be a két eltérő tudást.

2021. febr. 13. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Amit te piacnak gondolsz az fizetett hirdetés ...

Ki az az idióta aki rád vagy bárki másra is bízná a pénzét ...

2021. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően nincsenek eltelve maguktól, csak szimplán sokkal nehezebb a szorgalmi és vizsgaidőszak is a mérnök képzéseken. Emiatt gondolom sokan úgy vélik, hogy az ő tudásuk/szorgalmuk többet ér.

Én közgazdasági és mérnöki alapképzést is végeztem, így van összehasonlítási alapom.

2021. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mérnökként tanulok, de egyáltalán nem nézem le a gazdasági szakokat. Talán csak cukkolni akarnak ezzel a mérnökök, de nem hiszem, hogy ők komolyan gondolnák ezt, én még nem hallottam ilyet. Azt már hamarabb, hogy mérnöki szakon minek közgazdaságot tanulni, mikor valószínű, hogy nem fogják majd használni, de szerintem hasznos. Nem árt tisztában lenni az alapokkal.


Én inkább infósoktól tapasztaltam ezt a magatartást egyébként, amit te mondasz, szerintem ők azok, akik alfának képzelik magukat, de mint mondom ez csak saját tapasztalat.

2021. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök vagyok, én sem néztem le a gazdaságisokat. Két barátnőm is ilyen szakon tanult. Azon persze felhúztam a szemöldököm, amikor néhány gazdaságis ismerősöm készült a "ZH hétre", mert nekem az 5.-től a 14.-ig mindegyik hét ZH hét volt...
2021. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!