Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennyi ponttal lehet esélyem?

Ennyi ponttal lehet esélyem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén felvételizem az általános orvosira, és mindegyik városba adtam be jelentkezést. 415 pontom, és eléggé tartok attól, hogy idén ez megint nem lesz elég (mivel láttam a tavalyi ponthatárokat...). Szerintetek még van esélyem? Felvételizik még innen valaki?:)

2021. febr. 11. 14:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva kicsit kétértelmű a kérdés. Szóval, tavaly nagyon alacsonyak voltak, előtte viszont nem. És attól félek, hogy idén megint jóval megugranak majd.
2021. febr. 11. 14:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok, nem hiszem, hogy a tavalyi alacsony ponthatárok még lejjebb mennének. Még van egy kis időd az érettségi jelentkezésig. Miért nem érettségizel újra valamelyik tárgybol?
2021. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én fogorvosira felvételizek, jelenleg 416 pontom van,de újraírom a kémiát. Szerintem próbálkozz meg vele te is, hogy újraírod a gyengébbet. Tavaly elég lett volna a 415 pont, viszont idén én látok rá esélyt, hogy növekedni fog a ponthatár, amennyiben tényleg lesz szóbeli. Jobb biztosra menni egy magasabb ponttal mint reménykedni.
2021. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt igazából nem is vártam, hogy lejjebb menjenek, ha mondjuk 10 ponttal vagy 14-el feljebb mennek a tavalyinál, a pestit kivéve még elvileg mindenhova bejutnék.:/
2021. febr. 11. 15:06
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy három hónappal előtte már nem ugranék neki egy emeltnek megint... Sajnos közben már másik szakon tanulok, és nem akarom kukázni ezt a félévet.:/
2021. febr. 11. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az előző évek ponthatárait venném figyelembe, ami 420 pont körüli mind,így nagyon csisszes... Gondold át mit szeretnél. A szakodat, vagy az orvosi pályát. Szerintem még 3 hónappal is fel tudod hozni a tudásod, ha már elértél 415 pontot, nem a 0ról indulnál, csak ismételnél. Ezt csak azért mondom, hogy mérlegeld melyik szakma számodra a fontosabb.
2021. febr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy végülis három hónap elég lenne, és azt választanám, ami jobban sikerült, tehát a bioszt, mert sokkal több esélyem lenne javítani még így is, csak nem tudom még.. erre most így nem igazán készültem fel.xD
2021. febr. 11. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is megyek kémiából megint és közben egyetemre is járok, bár nekem kevesebb pontom van mint neked. Szerintem ha egyszer már megtanultad, gyakorlásra és az ismeretek csiszolgatására elég ez a 3 hónap. Ráadásul ha tavaly csináltad az emeltet, teljesen ingyenesen újraírhatod! Így szerintem butaság lenne kihagyni :)
2021. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na akkor egy kalappal neked!:) Ezt az ingyenes dolgot nem is tudtam..:D De sajnos két éve vizsgáztam, úgyhogy ezzel a lehetőséggel nem élnék:)
2021. febr. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!