Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az miért van, hogy valamelyik...

Az miért van, hogy valamelyik egyetemen az állami szakon kevesebb pontot kell elérni mint az önköltségesen?

Figyelt kérdés
Nagyon nezem az egyetemeket igy hogy nemsokara le kell adni a jelentkezest es ezt foleg a Corvinuson lattam, hogy peldaul nehany gazdasagi szakon az allamilag finanszirozott valtozatahoz sokkal kevesebb pont van kiirva mint az onkoltsegesen? Gondolom nem veletlen, meg van hatarozva hogy a pl elso x legjobbat veszik fel oda vagy mi a szabaly ilyenkor?

2021. febr. 4. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igen, úgy van, hogy felveszek államira x embert apontjaik alapján, és akinek nincs annyi pontja, mint az utolsónak felvettnek, az megszívta.

Önköltségesen azért lehet több a ponthatár, mert a felvételi nem úgy működik, hogy ha nem vettek fel államira, akkor automatikusan önköltségesen tanulhatsz, hanem az önköltséges képzésre IS jelentkezni kell, mint akármelyik szakra.

Előfordulhat, hogy akik az adott szak államilag támogatott részére felvesznek, ott mondjuk 350 a ponthatár, de önköltségesre mondjuk 380. Ez azért lehet, mert -mint írtam- erre is külön kell jelentkezni, és míg államira jelentkeznek 200-an, amire 100-at fel is vesznek, addig az önköltségesre nem jelentkeznek annyian, de az utolsónak felvett pontja több, mint az állami ponthatára. Önköltségesre jellemzően másoddiplomát elvégezni kívánók jelentkeznek, akiknek már elfogytak az állami féléveik, vagy csupán jól tanuló gazdag hattérrel rendelkező emberek, akik szolidálva másokkal nem jelentkeznek ingyenesre, pedig a pontjuk meglenne (igaz belőlük jóval kevesebb van).


A lényeg: bár az ember azt gondolná, a kettő nem zárja ki egymást.

2021. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a konkrét kérdésedre a választ, viszont mesélek valami hasonlót.


Végeztem anno egy ráképzést, ahová harmadik nekifutásra jutottam be, levelezőre. (Odáig nem voltam ehhez hozzászokva, mindig elsőre bejutottam, ahová akartam.) Itt az volt a poén, hogy mivel "ráképzés" volt (még nem bolognai rendszerben), bizonyos előélettel rendelkező hallgatók gyorsított eljárásban szerezhettek diplomát (4 év helyett 2,5 év alatt.)


Így alakult ki az a faramuci helyzet, hogy a 18 éves kezdők X ponttal bejutottak a ugyanarra a szakra, mint a már terepen dolgozók (és a konkrét képzés elvégzésére kötelezettek) úgy kb. 1,2-1,3 X-nyi ponttal.)


Nem lehet, hogy valami hasonló van a háttérben?

2021. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért van mert valakinek cég fizeti, valaki sokadik diplomáját csinálja, és egyre többen vannak akik a röghöz kotést azonnal elkerülnék.


Tehát költségtérítéses képzésre nem a "butábbak" járnak mint regebben.

2021. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg gimibe jarok, most fogom csinalni az erettsegit es azert kerdezem, de koszonom az eddigi valaszokat viszont meg korbe kerdezoskodok azert, biztos ami biztos
2021. febr. 4. 19:32

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!