Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online oktatás ellenére az...

Mirino kérdése:

Online oktatás ellenére az iskolák kötelezhetik a diákokat, hogy bejárjanak a suliba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most, hogy megint meghosszabbították a korlátozásokat, a sulim kitalálta, hogy kisebb csoportokra bontva, az érettségizőknek be kell járniuk az iskolába. Kisebb csoportok eddig is mehettek, ha igény volt rá, ha jól tudom, más iskolákban is, de ez választható volt. Most ezt kötelezővé tennék. Lehet ilyet?



2021. febr. 1. 09:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2021. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Volt középiskolában a gyakorlati tevékenységek személyes jelenléttel zajlanak és zajlottak eddig is.
2021. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, benne van a rendeletben!
2021. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudom ez kiscsoportos konzultációs lehetőség. Ugye konzultáció tehát elvileg itt az anyaggal nem mehetnek tovább csak ismételhetnek. És szerintem kötelezni nem kötelezhető ez csak aki akar.
2021. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Nem kötelező bejárni, de ajánlott és aki nem jár be ott a szülőnek kell jeleznie, hogy tud róla. Aki úgy döntött bejár annak kötelező, csak igazolás mellett lehet hiányozni.
2021. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen hülyeséget.. nekünk is kitalálták, azóta kb 200 a vérnyomásom! Világjárvány van, Orbán megmondta hogy március elsejéig ONLINE OKTATÁS, erre ezek a ***** kitalálják, hogy menjünk be..jogellenes!!!!!
2021. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
kiscsoportos konzultáció= max 10 fő ISMÉTELEGTHETI az anyagot. Nos, itt több probléma is felmerül. Ez nem azt jelenti hogy továbbmehetünk az anyaggal, pláne nem azt, hogy 32-en egy terembe ülve 6 órán keresztül bentvagyunk mintha mi se lenne!!
2021. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én valahogy nem tudom hova tenni azt, hogy kötelező bejárni online oktatás mellett. Nekem ez a két dolog üti egymást.

2021. febr. 1. 11:40
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is. De nem lehet kötelező neked se kérdező. Nem kötelezhetik. Nincs meg rá a joguk. Kiscsoportos konzultációkat tarthatnak azoknak, akik igénylik.
2021. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

A kormányrendelet így rendelkezik:

"Szükség esetén- az intézményvezető döntése alapján- egyéni és kiscsoportos konzultációk megszervezésére a tantermen kívüli, digitális munkarend ideje alatt is lehetséges."

Ebből nem derül ki egyértelműen, hogy kötelezővé tehetik-e, de mivel az ellenkezőjét sem írja, így a tanár nyugodtan adhat igazolatlant, ha nem jelensz meg. Egyébként az sem igaz, hogy nem szabad továbbhaladni az anyaggal, és az sem, hogy maximum 10 fő lehet a teremben, mivel az csak a magánrendezvényekre vonatkozik. Ez van, ha a jogszabályok nem egyértelműek.

2021. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!