Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelezheti-e egyetemi oktató...

Kötelezheti-e egyetemi oktató a törvény szerint a hallgatókat, hogy szombaton, vasárnap jelenjenek meg valahol?

Figyelt kérdés

Természetesen vannak munkaszüneti napok, amiket le kell dolgozni, ez más téma. Kötelezővé teheti-e egy oktató ettől függetlenül, hogy pl. a jövő hét szombaton/vasárnap itt vagy ott jelenjenek meg, és amit ott fognak csinálni, arra kapják majd a jegyet?


Nekem egy ismerősöm tanul egyetemen, nem gyakran tudok vele találkozni. A jövő hétre terveztük, hogy találkozom vele. Nekem is van dolgom, munkám, egyéb elfoglaltságaim, de elintéztem, hogy ráérjek. Erre tegnap derül ki, hogy a tanára hirtelen kitalált valamit jövő szombatra. Kérem szépen, ez mégis micsoda? Az ember nem tudja összevissza pakolgatni a programjait, kötelességét, mert az előre kell szervezni, így nekem sem mindegy.

Még ha nagyon muszáj szombatra berakni valamit az egyetemistáknak, azzal sem értek egyet, de azzal pláne nem, hogy egy héttel előtte mondják meg. Amikor én voltam egyetemista, nekem is voltak tömbösített óráim szombatra (ez az órarendben már benne volt az év elején!), de az szabadon választható volt, és biztosan meg lehetett volna beszélni alternatívát a jegyszerzésre.


Milyen törvények vannak arra, hogy milyen időpontokra, mire kötelezheti az egyetemistákat az oktató? Ki mit tud erről?



2016. nov. 13. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha egy héttel előre szól az teljesen korrekt. Ha pedig nagyon fontos dolgod van, akkor szimplán odamész a tanárhoz és megbeszéled vele a dolgot. Ők is emberek, megértik ha fontos a dolog. Ha mégsem! akkor szimplán azt mondja, hogy következő félévben is fellehet venni.


Szóval egy sima találkozó lefújható, majd megtartjátok máskor. A tanárral szembe menni nem igazán éri meg. Főleg nem ilyen piti ügyekben. Jobban megszivat Ő téged, mint Te Őt.

2016. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem egészen korrekt egy héttel előtte szólni. Mint írtam, nekem olyan munkám és egyéb elfoglaltságaim vannak, amiket előre kell szerveznem. A találkozó nem fújható le csak úgy, mivel 300 km-re lakik az egyetemista ismerősöm, és, mint írtam, nem úgy megy, hogy csak úgy bármikor átszervezem a programomat.

Elképzelhető, hogy az azt követő hetem is szabaddá tudom tenni, csak az 7000Ft-omba kerülne, mert, mint írtam, nem mondhatom le összevissza a programjaimat, hogy találkozni tudjak az ismerősömmel. Ezt az egyetemi tanároknak is meg kéne érteniük.

De a törvény érdekelne, mit szabad egy egyetemi oktatónak. Az oktató dolga, hogy év közben megtartsa az órát az órarendben előre megadott időpontban (más időpontot KÖZÖS MEGEGYEZÉS alapján lehetne beszervezni!), és a vizsgaidőszakban meghatározza a vizsgaidőpontokat.

2016. nov. 13. 14:14
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha utánajártok, a legtöbb orvosnál előre kell időpontot kérni, vagy pszichológusnál, különóráknál is például. Nem úgy van, hogy az ember csak úgy meggondolja, hogy nem tudok menni, mert. Tanfolyamok és egyéb elfoglaltságok is fixek, amiket nem célszerű kihagyni. Hétvégén, szombaton is vannak ilyen tanfolyamok, amikért fizet is az ember, és ahhoz túl sokat is, hogy csak úgy kihagyjon belőle. Orvossal vagy magántanárral előre megbeszélt időpont is nagyon sok esetben nem mondható már le akkor se, ha lázas beteg leszel egy-két nappal előtte.


Teljesen irreális, hogy a hallgatók beleegyezése nélkül kitűznek egy vizsgaidőpontot év közben egy szombati napra, a vizsga előtt 6 nappal. Önmagában a "hallgatók beleegyezése nélkül", a "szombati nap" és a "6 nappal előtte" is erősen megkérdőjelezhető, nemhogy az összes együtt.


Ezt azért írtam hozzá, hogy érezhető legyen, nem a magam kis önző érdeke miatt vagyok felháborodva, hanem egy olyan probléma ez, ami bárkit érinthet.


Nem hiszem el, hogy semmilyen törvény nincs, ami megakadályozná, hogy egy ilyentől tegye függővé egy egyetemi oktató a hallgatók félévét! Mégsem diktatúrában élünk tudtommal.

2016. nov. 13. 23:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ilyesmire nem az egyetemi oktató kötelezi a hallgatókat, hanem az Egyetem.


Ha adott képzés tematikájában benne van, hogy hétvégén is lehet oktatás, akkor ez nem kérdés. Lehet hétvégén bármi.

Bármire kötelezheti az Egyetem a hallgatóit.


Ha nem tud valaki ott lenni, akkor az magára vessen.


Egyébként el kell tudni fogadni, hogy kis hazánkban a hallgatóknak legfeljebb arra van "joguk", a tanáraikkal szemben, hogy csinálják, amit nekik az oktatóik mondanak, egyébként meg szívjanak.


Én két diploma után ezt már elsajátítottam....muszáj volt.

2016. nov. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szomorú. Én három diploma után az ismerősömtől hallottam először ilyen embertelenségről. Gondolom, valami kiképzőosztag tagja is volt a tanáruk. Csak gratulálni tudok nekik az embertelenségükhöz. Teljes a felháborodásom.


Azt kéne figyelembe venni, hogy az egyetemistáknak más dolguk is lehet, ami teljesen más embereket is érinthet. Az egyetem így teljesen más emberekkel szúr ki. Ha nem is a hallgatókért, általában az emberekért kéne emberségesebbnek lenni.

2016. nov. 14. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy a tanárt nem érdekli, hogy xy-nak, a történetedben, neked mi a kínod-bajod.

Kizárólag a diák szólhatna, azonban neki is annyi lesz a válasz, hogy akkor nem kell jönni. Következő félévben felveszi újra.

2016. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ide semmilyen kiképzőosztag.


Elég , ha "csak" érezteti a tanár, hogy a felsőoktatásban való részvétel nem kötelező....

Ami egyébként még valahol igaz is...


A tanár ott szívatja meg a hallgatókat , ahol akarja. Ha valaki szembe akar menni az egyetemi oktatóval, megteheti, de akkor számítson rá, hogy soha nem kap diplomát.

Valamit valamiért...


Nálunk ez így megy...


A sok idióta meg azt mondja, hogy az egyetemistának (főiskolásoknak) van a legkönnyebb dolguk, mert csak tanulniuk kell....

2016. nov. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez a szomorú, hogy a tanárt nem érdekli, hogy xy-nak mi baja. Éppen azért kéne emberségesen és úgy alakítani a programokat, hogy mindenféle egyébre is tekintettel legyenek.

Ahogy említettem, az összes emberekkel foglalkozó dolgozó éppen ezért fixáltatja le az időpontot előre, hogy ne legyen gondja abból, hogy X idővel előtte lemondják, és akkor kapkodhat össze-vissza, mert ahhoz igazította az összes programját.

Nem várható el a diáktól, hogy a tanulmányi időszakra magára zárja az ajtót és semmi más programot nem vállal, nehogy pont akkorra találjon ki valamit az egyetem pár nappal előtte, és emiatt le kelljen mondania a programot, amivel másnak nem kis kellemetlenséget okozhat.

Mivel én is emberekkel dolgozom, igyekszem megértő lenni és nem szervezni keresztbe másoknak kedvem szerint. Ezt mástól is elvárom, akár közvetlenül, akár közvetve.


A következő félévben felvenni a tárgyat már késő lenne, mivel más tárgyak is épülnek rá. Valamint így az ösztöndíjtól is jó eséllyel elesik a diák.


Az, hogy a tanár közvetve másokkal jól kiszúr, mert csak a saját érdekeit nézi, nem függ össze azzal, kötelező-e a felsőoktatás vagy nem. Meg kéne tanulni az egyetemi tanároknak is, hogy mások is léteznek a világon, nem csak az ő "fontos" programjaik.


A szadizmus gyógyítható, egyetemi tanároknak javaslom megfelelő szakember felkeresését.

2016. nov. 16. 00:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!