Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nyavajog mindenki hogy...

Miért nyavajog mindenki hogy az érettségizők nem mehetnek suliba????

Figyelt kérdés
Én is érettségiző vagyok, és én heti kétszer megyek iskolába, mert érettségi felkészítőm van, január 12.-től lehet menni... Csak a sulin múlik és a tanárokon

2021. jan. 28. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez nálunk is így van. EGyik nap vannak magyar, matek és történelem orák, másik napon a faktok. Nyelvekből meg annyira jo online oráink vannak, hogy semmi gond nem lesz.

Egyetértek a kérdezővel!

2021. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhol tartják meg ezeket a felkészítőket. Valahol csak elküldik a feladatot, kész.


Én már érettségiztem - 2 éve.


De igazából a neten rengeteg videó fent van szinte minden témából, amit ha megnéznének a diákok, akkor ugyan úgy megtanulatnák. Kb az egész 12. ismétlés.


Másrészt megértem, hogy nem mindenkinek könnyű magyarázás nélkül tanulni. Nem vagyunk egyformák. Meg otthon vannak 5-7 hónapja, és az embernek felborul a biológiai órája, meg mindene.

2021. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 én értem, én se vagyok az a kitűnő tanuló, de engedélyezve van az iskolába menés
2021. jan. 28. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt tudom, de sok helyen nem élnek vele, ami gondolom a nyavajgás kiváltó oka.

Szoktam mondani másoknak is, hogy csoportbontásban lehet őrát tartani teremben is.

2021. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van, 2-es. Csak valahol azt kellene tudatosítaniuk a végzősöknek, hogy ez az iskola/tanár döntése, hogy nem élnek a kiscsoportos tantermi orák lehetőségével, és nem központi döntés.


Off: nyavaLYgás, ly-jel :)

2021. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén érettségizek és azért nyavalygunk, mert mi nem mehetünk be az iskolába. Minden évben más matek tanárunk volt, tavaly a felsősöket tanító matek tanárunk volt (órák előtt tanulta meg az anyagot, és volt, amit ő sem tudott elmagyarázni 100%-osan), mert nem talált az iskola matek tanárt. Borzalmasan le vagyunk maradva, kértük az új matek tanárunkat, hogy az online órákon kívül legalább csak heti 1-szer matek órákra hagy mehessünk be az iskolába, az igazgató elutasította.


Heti 3 matek óránk van tömbösítve, a 3. órára már szinte mindenki elfárad, nem bír már figyelni...stb Az iskolában heti 5 óránk lenne, sokkal gyorsabban tudnánk haladni. Sajnos matematika az a tantárgy, amit nehéz egyedül elsajátítani.

2021. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg a fenntartón is múlhat ugye, amibe az iskola vezetőségének és tanárainak körülbelül 0 beleszólása van. Nálunk csak gyakorlatokat, néhány fontosabb konzultációt (fakultációk leginkább) tartanak, illetve OKJ-t (de az más), mert ezeket engedélyezte a fenntartó. Nekünk szerencsénk van a tanárainkkal, mert mindent megtesznek, amit tudnak, a tölteléktárgyakkal nem túlzottan foglalkoznak, mert tudják, hogy van jobb dolgunk is, de nem mindenki járt így, ezért "nyavalyognak".
2021. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
91%

Én sem értem ezt a nyavalygást. Végzős vagyok én is, de semmi nehézség nincs abban, hogy itthon tanulok, sőt! Legalább nem teszik tönkre az órát beszólásokkal azok, akiknek nem fontos. Igazából nekem például még jobb is így. Én osztom be az időmet, úgy csinálom, ahogy nekem jó.

És egyébként is, 12.-ben már nem sok új anyag van, majdnem az egész év ismétlés, szóval igazából csak tanulni kell, annak meg nem feltétele, hogy bent üljünk az iskolában. És akkor még ott van az utazással eltöltött idő, ami akármilyen kevés is, elveszi az időt mástól.

2021. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!