Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulmányi ösztöndíjra hogyan...

Tanulmányi ösztöndíjra hogyan kell jelentekzni?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok az SZTE-n, most fejeztem be az első félévemet. Az átagom nagyon jó lett (összesen 1 db négyes, az lett a legrosszabb) és szeretnék pályázni ösztöndíjra, hátha kapnék egy kis pénzt havonta. Állami ösztöndíjas vagyok, így elméletileg, ha elég jó az átlagom jogosult lehetnék.

2021. jan. 28. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem találod az információt az egyetem weboldalán????
2021. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két kattintással előkerestem neked...


"Tanulmányi ösztöndíjat kaphat a Szegedi Tudományegyetem minden olyan nappali tagozatos, államilag támogatott alapképzésben, egységes, osztatlan képzésben, mesterképzésben, felsőoktatási szakképzésben részt vevő hallgatója, aki nem az első félévét kezdi meg a Szegedi Tudományegyetemen, azaz rendelkezik az ösztöndíj megállapításához szükséges tanulmányi átlaggal, és az Egységes Tanulmányi Rendszer (ETR) szerint is aktív státuszú. Az ösztöndíj megállapítása az utolsó aktív félévben teljesített és az ETR elektronikus rendszerében rögzített tanulmányi eredmény átlaga alapján, úgynevezett kalaprendszerben történik. Megállapításában fontos szerepe van a kurzusokon elért tanulmányi eredménynek, valamint a teljesített és nem teljesített kurzusok arányának. A támogatásra mindenki automatikusan jogosult, ha megfelelő eredménnyel rendelkezik, tehát nem kell igényelni. A tanulmányi ösztöndíj egy félévre, azaz öt hónapra szól."


[link]

2021. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell jelentkezni rá, automatikusan kapni fogod, ha jogosult vagy rá. Legfeljebb azt érdemes ellenőrizni, hogy helyesen vannak-e megadva az adataid, a bankszámlaszámod.

Illetve az ösztöndíjak megállapítása és az első kifizetés csak márciusban lesz, ezt vedd figyelembe (az őszi félév eredményére március, április, május, június, szeptember hónapokban jár az ösztöndíj, a tavaszi félév eredményére október, november, december, január, február hónapokban).

2021. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!