Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem az számít, hogy honnan a...

Nem az számít, hogy honnan a diploma, hanem a tudás de az egyetemeket eltérően adják le az anyagot és mások a kapcsolatok, mégis számít az is?

Figyelt kérdés
Persze még így se az a legfontosabb, hogy honnan a diploma de annál fontosabb, mint amit mondanak?

2021. jan. 27. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyáltalán nem fontos. Nyilván, valamennyire számít, azért egy ELTE és egy GDF között van különbség bőven. De nem gondolom, hogy számítana mondjuk egy olyan relációban, mint egy ELTE-PTE vagy BME-SZTE, sőt, úgy sem számít semmit, hogy PPKE-ELTE vagy OE-BME. Ezek az egyetemek munkaerőpiaci szempontból ugyanannyit jelentenek. Semmilyen különbség nincs az általuk adott diploma között. Nem jártam az említettek közül mindre, de jártam elit és kevésbé elit egyetemre is és minden említett intézményből van is kollégám. A diploma addig számít, amíg felvesznek valahova. És úgy gondolom, a többség nem vár diplomáig a munkával, szóval tulajdonképpen a tapasztalata fog az első frissdiplomás álláskeresése során is beszélni főleg, illetve a tudás. Az egyetemi rangsorral lehet jönni, de az iparban ez egy semmitmondó információ, főleg, ha neked semmi közöd ahhoz a statisztikához, ami alapján a rangsort felállítják (értsd: semmilyen kutatásban nem vettél részt az egyetemen, semmilyen konferencián nem adtál elő, egy publikációt vagy tudományos eredményt sem tudhatsz magadénak). Ugyanis, az egyetemi rangsor a hallgatói és oktatói tudományos kiválóságból áll fel. Ezekből az eredményekből. Ez nem jelenti azt, hogy az adott diák, aki odajárt, hozzászagolt bármihez, ami az egyetem hírnevét adja (általában nem), mitöbb, én inkább olyan embereket ismerek, akik benyomultak elitképzésre egy nagynevű egyetemre, hogy aztán kettessel átverekedjék magukat rajta, miközben semmi értelmesre nem maradt idejük. Úgy gondolom, hogy ennek az égadta világon semmi értelme azért, hogy az xy intézményben szerezz diplomát. Ez a tudományos életben számít, illetve akkor, ha a diák éveid alatt akadémiai tevékenységet szeretnél végezni (és akadémiai pályán folytatni a karriered), mert akkor bizony nem mindegy, hogy az egyetemnek milyen a felszereltsége és a nemzetközi kapcsolatai. Minden más esetben nem az egyetemi kapcsolatok, hanem az évfolyamtársi kapcsolatok, amikre érdemes figyelni, nekem például az előző munkahelyem egy volt évfolyamtársam-barátom ajánlásával lett meg. De úgy gondolom, ez nem intézménytől függ, mert ugyanígy ajánlott be már volt kollégám is... Szóval nem, nem gondolom, hogy jobb lenne egy elitképzés, egyáltalán számítana, hogy a mondjuk top 15 intézmény közül melyikben tanultál. Ha vállalkozó vagy mezei alkalmazott szeretnél lenni és nem kutató vagy egyetemi tanár, akkor ez egy elenyésző információ.
2021. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Az első egy-két évben talán nézik, hogy hol végeztél, és tudják, hogy mit tud például egy frissen végzett biológus az ELTÉ-ről. Utána már tényleg nem számít, mert sokkal inkább a szakmai tapasztalatok fogják őket érdekelni.
2021. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor miért járnak sokan direkt nehezebb egyetemre? Nem akarok példákat mondani de van olyan egyetem, ahol ugyanaz a szak tényleg sokkal nehezebb.
2021. jan. 27. 23:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt hiszik, hogy attól minőségkbb lesz a papírjuk. Pont az említett tévesen értelmezett rangsorok miatt. Közben pedig egy gyengébb átlagú diplomáért küzdenek ahelyett, hogy egy közepes nehézségű képzésen végezve a diploma mellé még oda tudjanak tenni szakmailag mást is.


A szivatás nem egyenlő a minőséggel. Sokan ebben mérik, de csak viszi az energiát, sokat markol az ember, de végül keveset fog.

2021. jan. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor miért van az, hogy aki jó BME VIKEn, sokkal többet szokott tudni, mint aki más egyetemre jár ugyanarra a szakra? Ezt nem én találtam ki.
2021. jan. 30. 16:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Nézd, én néztem SZTE-s tantervet, Óbudaisat és BME-set is, a tárgyak 80%, ha nem több megegyezett, ami különbség volt, azok a választható tárgyak. Szerintem lehet bizonyos irányba jobb a rálátásuk, de másik irányban, meg egy másik suliba járónak az. Ezek olyan apró különbségek, hogy munkahelyen fel se tűnnek, illetve könnyedén el lehet rejteni szakmai tapasztalattal. Szerintem.
2021. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, hogy elég egy OE mérnökinfós tudás is egy helyre, viszont aki aki a BME VIKEN penge, sokszor lazán ver egy OE-st. Na de mi van akkor, ha egy szakirányba sokkal jobb a BME? Többet számít az egyetem annál, mint amit mondanak.
2021. jan. 30. 17:40
 8/16 anonim ***** válasza:
"viszont aki aki a BME VIKEN penge, sokszor lazán ver egy OE-st", de miben, kérlek mondj már valami konkrétumot. Nem számít az egyetem annyit, főleg a fekólsorolt egyetemeknél. Ebben a szakmában egyébként is a szakmai tapasztalat a fontosabb, mint, hogy hol végeztél, de ezt szerintem előttem is írták. Áruld már el kérlek, hogy hol tapasztaltad/hallottad, hogy ott "X egyetem jobban számít és lesz**rjuk az illető mit tud, elég az, hogy itt és itt végzett, felvesszük" na és, ha kiderül, hogy szarrá csalta az egyetemet, vagy szart bele, vagy épphogy elvégezte átbukdácsolva, akkor mi lesz? Majd lenne egy Óbudais, vagy SZTE-s aki sokkal jobban vágja a dolgokat, de acég szted inkább szenved a béna alaklmazottukkal, csak mert kötik az ebet a karóhoz és ha a fene fenét eszik, ők akkor is csak (példánál maradva), mondjuk csak a BMe-set veszi fel? Hagyjuk már. Én röhögnék az ilyen munkahelyen, hogy nem hogy nekik nincs szükségük rám, nekem nincs szükségem rájuk.
2021. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Matektudásban pl, ha konkrétum érdekel. Nem csak BME diplomásokat vesznek fel, viszont mivel 2x nehezebb egyetem, aki ott helytáll, jobban vágja a dolgokat. Szerinted miért mennek át OE re akik BME-n kezdték?
2021. jan. 30. 18:19
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlenül naiv vagy kérdező... Valamelyik idióta bmes belédnyomta ezt a szokásos elitista dumát és úgy látszik, be is nyaltad, mintha muszáj lenne.


Gondolod, hogy egy kisebb egyetem, akinek a képzése ennek ellenére dobogós a magyar egyetemi rangsorban, szarabb lenne egy nagyobb épp emiatt több támogatást kapó és több hallgatót versenyeztethető intézménynél, ami még így is csak alig előzi meg? Ne legyél nevetséges, a bolognai rendszer előtt lehet, hogy név volt az az intézmény, ma már nem az. És tudod, a BME-t nem azért hagyja ott a többség, mert annyira szarul megy neki, hanem azért, mert rájön, hogy szakmailag is el akar érni valamit, nem csak egy üres diplomát mutogatni. Az embereknek második félévben már állást ajánlanak. Értelmesebb tehát olyan képzést választani, ami ezt nem lehetetleníti el. A minden tárgyat egyformán erőszakoló, szigorúan nappali képzésben hívő porfészkek nem kedveznek ennek egyáltalán... Főleg, hogy más helyen ha speciális tanrendet kérsz a munka miatt vagy tagozatot akarsz váltani, megteheted, míg pár magát komolyan vevő sznobhely semmit sem hagy azon kívül, hogy bejárj a rohadt órákra, akiknek többsége semmit sem ad, majd tanulj utánuk. A VIK-en emellett még ott van a szánalmas szintre züllött közösségi élet és a seniorok bullyzása is. Nem kell ám azt hinni, hogy olyan hú, de könnyű az a képzés, ami nem lehetetlenít el. Nevezzük inkább korrektnek.


A többi lényeg ott van a korábbi kommentekben. Az OTDK egy objektív mutatója annak, hogy a tudományos-szakmai felkészültség milyen egy intézményben. Jaj, hát mit látnak szemeim, a tavalyi OTDK-n robotika kategóriában az első helyet egy Pázmányos, a másodikat meg rgy OE-s vitte el? Nahát... Biztos csak szerencséjük volt, hogy csak a harmadik helyen szerepel egy BME-s és nem mindhármon. Jaj, matematika és kriptogràfia kategóriában egy GDF-esé a második hely? A harmadikat meg egy DE-s vitte el? Ilyen szar intézmények lettek dobogósok a nagy BME-vel egy kategóriában? A modellezés és szimuláció kategóriát meg sem említem, ahol OE-s diáké az első hely, BME-s pedig a különdíjasok között sem szerepel.



Ha annyira jó az ELTE és a BME, hogy lehet, hogy Magyarország tudományos diákköri konferenciáján nem alkotják a hallgatóik a mezőny 90%-át, mitöbb, talán kisebb arányban képviselik magukat, mint a szarnak kikiáltott és kisebb egyetemek?

Korrupt tán az a csúnya bizottság? ;)


Na, ideje leszállni a földre.

2021. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!