Nem az számít, hogy honnan a diploma, hanem a tudás de az egyetemeket eltérően adják le az anyagot és mások a kapcsolatok, mégis számít az is?
Mert azt hiszik, hogy attól minőségkbb lesz a papírjuk. Pont az említett tévesen értelmezett rangsorok miatt. Közben pedig egy gyengébb átlagú diplomáért küzdenek ahelyett, hogy egy közepes nehézségű képzésen végezve a diploma mellé még oda tudjanak tenni szakmailag mást is.
A szivatás nem egyenlő a minőséggel. Sokan ebben mérik, de csak viszi az energiát, sokat markol az ember, de végül keveset fog.
Eszméletlenül naiv vagy kérdező... Valamelyik idióta bmes belédnyomta ezt a szokásos elitista dumát és úgy látszik, be is nyaltad, mintha muszáj lenne.
Gondolod, hogy egy kisebb egyetem, akinek a képzése ennek ellenére dobogós a magyar egyetemi rangsorban, szarabb lenne egy nagyobb épp emiatt több támogatást kapó és több hallgatót versenyeztethető intézménynél, ami még így is csak alig előzi meg? Ne legyél nevetséges, a bolognai rendszer előtt lehet, hogy név volt az az intézmény, ma már nem az. És tudod, a BME-t nem azért hagyja ott a többség, mert annyira szarul megy neki, hanem azért, mert rájön, hogy szakmailag is el akar érni valamit, nem csak egy üres diplomát mutogatni. Az embereknek második félévben már állást ajánlanak. Értelmesebb tehát olyan képzést választani, ami ezt nem lehetetleníti el. A minden tárgyat egyformán erőszakoló, szigorúan nappali képzésben hívő porfészkek nem kedveznek ennek egyáltalán... Főleg, hogy más helyen ha speciális tanrendet kérsz a munka miatt vagy tagozatot akarsz váltani, megteheted, míg pár magát komolyan vevő sznobhely semmit sem hagy azon kívül, hogy bejárj a rohadt órákra, akiknek többsége semmit sem ad, majd tanulj utánuk. A VIK-en emellett még ott van a szánalmas szintre züllött közösségi élet és a seniorok bullyzása is. Nem kell ám azt hinni, hogy olyan hú, de könnyű az a képzés, ami nem lehetetlenít el. Nevezzük inkább korrektnek.
A többi lényeg ott van a korábbi kommentekben. Az OTDK egy objektív mutatója annak, hogy a tudományos-szakmai felkészültség milyen egy intézményben. Jaj, hát mit látnak szemeim, a tavalyi OTDK-n robotika kategóriában az első helyet egy Pázmányos, a másodikat meg rgy OE-s vitte el? Nahát... Biztos csak szerencséjük volt, hogy csak a harmadik helyen szerepel egy BME-s és nem mindhármon. Jaj, matematika és kriptogràfia kategóriában egy GDF-esé a második hely? A harmadikat meg egy DE-s vitte el? Ilyen szar intézmények lettek dobogósok a nagy BME-vel egy kategóriában? A modellezés és szimuláció kategóriát meg sem említem, ahol OE-s diáké az első hely, BME-s pedig a különdíjasok között sem szerepel.
Ha annyira jó az ELTE és a BME, hogy lehet, hogy Magyarország tudományos diákköri konferenciáján nem alkotják a hallgatóik a mezőny 90%-át, mitöbb, talán kisebb arányban képviselik magukat, mint a szarnak kikiáltott és kisebb egyetemek?
Korrupt tán az a csúnya bizottság? ;)
Na, ideje leszállni a földre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!