Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE jogi képzésről vélemények...

ELTE jogi képzésről vélemények? Jobb mint a Pázmány?

Figyelt kérdés
Melyik jogi iskolát ajánlott választani Budapesten?

2021. jan. 27. 01:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Az ELTE egy magas presztízsű tudományegyetem. A Pázmány sem rossz, ezért nem lehet objektíven eldönteni, hogy melyik a "jobb". Viszont vannak szempontok, amiket érdemes figyelembe venni a választásnál: a Pázmány nem egy tudományegyetem, hanem katolikus egyetem, egy félévig jártam oda, és voltak pl. kötelező hittan órák. Érdemes végignézni a tanárok listáját, és ahol szimpatikusabbak, azt az egyetemet választani. Tanulás szempontjából pedig ugyanannyit és ugyanazt kell megtanulni, csak nem mindegy, hogy ki milyen keretek között oktatja, illetve milyen minőségben adja elő a tantárgyat.


Szóval a döntés teljesen az individuális igényeidtől függ. Szerintem nem jobb vagy rosszabb, mint az ELTE. Hasonló ez, mint a SOTE és a vidéki orvosi egyetemek közötti vita. Igazából egyik sem jobb vagy rosszabb. Az apró részleteket érdemes megvizsgálni, és amelyik szimpatikusabb, azt választani!

2021. jan. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Erről rengeteg kérdés volt már gyakorin. Az elsőben annyiban igaza van, hogy mindkettőn kell tanulni, és véleményem szerint az Elte szivatós, és nagyon sznob emberek az Eltét várják, de ugyanakkor meg a Pázmány úgy hallom, hogy méltányosabb. A tanárokat kár nézegetni, mert aki kép alapján szimpatikus, diákokkal nem feltétlenül az, plusz tanárok is jöhetnek-mehetnek. Szerintem ezt amúgy nem lehet sajnos felmérni gimnazistaként, mert az ember még csak azt sem tudja, hogy mire vállalkozik. Én is anno ugyanezen gondolkodtam, én végül azért nem a Pázmányra mentem, mert féltem a vallási vonalától, de lehet nem kellett volna félni. Ha a sznob társadalmi elvárásoknak akarsz megfelelni, akkor Elte, ha szeretnéd kicsit nagyobb nyugalomban eltölteni az egyetemi éveidet, kevesebb felesleges szivatással, akkor Pázmány.
2021. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen:)
2021. jan. 27. 12:14
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én a Pázmányra járok, de nincs kötelező hittan óránk(?). Katolikus hit alapjai vannak első félévben, amit 2-3napnyi tanulással lehet hozni 5-re. Én összesen ha 3 előadáson voltam. A 2.félévben van Kánonjog1, 3.félév-Kánonjog2, 4.félév-Kánonjog 3. Ki lehet bírni, semmilyen kötelező jellege nincs, én kánonból is az első 1-2 előadáson voltam bent- és mind 5lett (2-3nap tanulással). Ezektől tényleg nem kell parázni. Az egyetem semmilyen vallásosságot nem erőltet rád. Vannak vallásos tanáraink, de szerintem ezt nem lehet negatívumként felhozni. Az előadóban van 1 kereszt és ennyi. Meghirdetnek miséket, ami szintén fakultatív. Szerintem az, hogy katolikus az egyetem ne tartson vissza, a jelentkezéstől.:)

2021. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Megtudhatnám miért lett a válaszom lepontozva? Tényeket írtam le, korábbi válaszokra reagálva... Utolsó voltam.
2021. jan. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztam le ment a zold😊
2021. jan. 28. 09:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a kettes voltam, és én is le lettem pontozva, holott csak leírtam azokat a tapasztalatokat, amiket jelentkezéskor nem ismerhettem, azóta meg igen :D És ezt amúgy sokan megbeszéltük már hallgatók is, nem önmagában az egyedüli, saját véleményem volt az. De hát mindegy, elsődlegesen a kérdés kiírójának akar egy kommentelő valamilyen segítséget adni :D
2021. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez egy örökös harc a Pázmány meg az ELTE között ahol az egyik lepontozza a másikat ezért vagy azért
2021. jan. 31. 16:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2021. jan. 31. 16:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint rettenetesen éreztem magam az ELTE-n. Úgy éreztem, hogy a legtöbb hallgatótársam csak egymást akarja lenyomni, versenyezni kell, folyamatos gyomorgörccsel jártam be, ha egyáltalán bejártam. Én sok felesleges kiszúrással találkoztam, a vizsgák tényleg nagyon nehezek, és simán benne van a csúszás. Tökéletes jogász palánták vesznek körül, mini ügyvédek, ügyvédnők. Azért mentem oda mert én is presztízs kérdést csináltam ebből, azt gondoltam, hogy márpedig nekem az ELTE-n kell végeznem, akkor leszek hű magamhoz, hiszen kitűnő tanulóként a gimiben még azt hittem ez számít.

Három év után átjelentkeztem a Pázmányra. Sok sírás után hoztam meg a döntést, hogy mit fognak szólni, látni fogják, hogy feladtam, és azt gondolják majd, hogy gyenge voltam. Örömmel járok most be az egyetemre, van megajánlot jegy megszerzésére sok tárgyból lehetőség (most kevesebb az online oktatás miatt). Itt is vannak ugyanúgy nehéz tárgyak (Büntetőjog, Munkajog). Az aláírást sokszor nehezebb megszerezni mint az ÁJK-n volt, de a vizsgaidőszakban így kevésbé lepődök meg, hogy mekkora az anyag amit be kéne tölteni a fejembe. És igaz, amit a fenti válaszoló ír, tényleg csak ezek a "vallásos" tárgyak, semmi extra, hittan nincs. Semmit sem erőltetnek.


Csak egy dolgot szeretnék még neked mondani. Ha most érettségizel, ne aggódj semmi miatt, válaszd bármelyiket, VAN LEHETŐSÉGED VÁLTANI. Bármikor, bármire, bárhova.

2021. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!