Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a kormány engedni...

Szerintetek a kormány engedni fog a diákok javára?

Figyelt kérdés
Megy a hiszti, hogy nem kellene "teljes értékü" érettségit tartani idén. Nektek mi a vélényetek? A kormány füldugót tesz a fülébe és megtartja mind az irásbelit és szóbelit, vagy enged a tervekből?

2021. jan. 21. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Egyelőre még nem lehet ezt kijelenteni. Ha a legveszélyeztetettebbek mindegyike hozzá tud jutni addig a vakcinához, akkor lesz rendes érettségi, írásbeli + szóbeli. Akkor már nem fog játszani, hogy de hát hazaviszik a vírust a nagyszülőknek, mivel a nagyszülők beoltathatják magukat, így nem betegszenek meg súlyosan.
2021. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem értek egyet az érettségi "könnyítésével" az eltörlésével meg aztán semmiképp. Így is elég könnyű az érettségi, egyáltalán nem megoldhatatlan. A szóbelivel vannak kétségeim, azt lehet hogy elengedik, ami baj, ezt tavasszal sem kellett volna. Az apróbb feleleteken kívül ez az első és van akinek az utolsó alkalom életében amikor összeszedetten meg kell szólalnia 2 percnél tovább. (Tudom miről beszélek, alaposan ismerem az érettségi intézményét, mielőtt valaki belémkötne) :)
2021. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

teljes érettségi lesz, ez evidens ahogy az őszi is az volt.

nincs ok és indok csökkentettre.

2021. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Októberben még nem volt vakcina és magasabbak voltak a járványügyi számok mégis megtartották az érettségit szóbelivel együtt.

Most január 23-án szombaton a nyolcadikosok, hatodikosok és a negyedikesek központi írásbelit írnak. Hogy lesz e középiskolában szóbeli felvételi majd meglátjuk.

Ezek után nem hinném hogy lesz valamilyen könnyítés az érettségi. Hiszen jelenleg alacsonyabbak a járványügyi számok mint októberben és a januári középiskolás felvételi nagyobb tömeget mozgat meg mint az érettségizők.


Az érettségi könnyítése elleni legfőbb érv a felsőoktatási felvételi. Hogyan rangsorolsz több ezer azonos év végi eredményű diákot 150 fős keretszámú szakra?

2021. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem hogy könnyítve lenne a cucc. A szóbeli érdekel engem inkább. Kétségtelen, hogy nem ártana, de azért remélem elmarad. (egyedül kell infó szóbelire felkészülnöm)
2021. jan. 21. 19:11
 6/10 anonim ***** válasza:
A szóbeli a mese habbal kategória, pont az a sokkal könnyebb része, ott lehet érdemben javítani.
2021. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Aki kevésbé tudja magát szóban kifejezni, kevésbé tud rizsázni, annak pont, hogy nehezebb. De ez a kisebbség lehet, többségnek könnyítés, hogy van szóbeli.
2021. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne vedd magadra, úgy látom, hogy te csak véleményekre vagy kíváncsi és nem a könnyítésért kampányolsz.


A legfontosabb kérdésem ilyenkor ahhoz, aki könnyítene

Tovább akarsz tanulni?

1.eset: NEM.

Ekkor elég mindenből a kettes, közép szinten. Ami egy vicc, egy értelmesebb általános iskolás meg tudná csinálni kettesre. Magyaron tudni kell olvasni, azt megérteni meg írni. A 8-os felvételi nehezebb... jó az elemzés már fogjuk rá, gimis anyag. De elég konkrét szempontok vannak hozzá, valaki 2-3 példát megcsinál, már megy.

A matek az is vicc kategória ha a kettes a cél. Ha elakadsz, ott a függvénytáblázat, lehet használni számológépet, csak be kell helyettesíteni képletekbe.

A törin ott az atlasz, ezen kívül szövegértés és fogalmazás az egész.


Szóbeli matekból nincs, a többi tárgyból pedig be lehet magolni a tételeket/témaköröket.

Nincs mitől félni, a kettes sima, egyszerűbb most túlesni rajta hidd el, legalább lesz érettségid.

Egy nyelv, mondjuk az angol legtöbbeknek. 12 év tanulás, akármilyen rossz tanárokkal elég arra, hogy legyen egy kettesed. Különben is nézhetsz filmet, olvashatsz a célnyelven. Megtanulsz az adott témáról néhány mondatot, nézel videókat, ha nincs is jó nyelvérzéked, ennyi idő alatt ragad rád elég a ketteshez.

(Jóra megírni persze nem feltétlenül olyan könnyű, de ugye a kettes eléréséről van szó a fent említett tárgyak esetében. Persze kivétel ez alól mindenki akinek valamilyen tanulási nehézsége van, de ugye neki van papírja/felmentése/akármi és nem virushelyzetben is lenne.)

Igen, tudom, hogy nagyon félelmetesen hangzik az érettségi, de egyáltalán nem az, nyugi.



2.eset: IGEN.

Ekkor ugye világos, hogy kell az egyetemi felvételihez.

Na most van 2 érettségi tárgyad. Ezek gondolom fontosak az egyetemi szakodhoz (azért ezek az érettségi tárgyak), tehát nagyon meg kell tanulnod, mert az egyetemen sokkal magasabb a szint. Világos, hogy ebben az esetben a nyafogás az érettségi könnyítéséért nem jogos, sőt, nevetséges. A többi tárgyból továbbra is elég a kettes, ha úgy érzed, mivel ugye lehet duplázni.



Nem értek egyet az érettségi könnyítéséével. Tavaly érettségiztem, teljesen ki voltam borulva ezen a hisztin, na meg a bizonytalanságon, hogy egyáltalán felmerült az érettségi eltolása/elmaradása/egyéb, de bevallom, örültem, hogy elmaradtak a szóbelik, mert így nem kellett azokat a tételeket megtanulnom és hosszabb lett a nyári szünet (más kérdés hogy semmit nem lehetett csinálni). Ennek ellenére ha lett volna szóbeli, úgy gondolom nem rontott volna a pontomon, valószínűleg javított volna. De hiányolom a szóbeli vizsgaélményt, mint tapasztalatot.

2021. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-ashoz még annyit hozzátennék, hogy ha továbbtanulsz, az egyetemen már nem fognak mindent készen eléd tenni, meg kell tanulni önállóan boldogulni, forrásokat keresni stb. Ez egy jó alkalom arra, hogy ezt gyakorold.
2021. jan. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erdélyi vagyok, de Pesten szeretnék tovább tanulni, és kell egy emelt érettségit raknom, mert semmit sem tudok az itthoni érettségieimből megfeleltetni emelt szinten :') . És így esett a választásom az infóra. Ne értsetek félre, és igaza van a #8-nak, én csak a véleményekre vagyok kiváncsi, és nem a könnyítés melett kampányolok. Egyáltalán. Valamilyen szinten meg kell szürni az embereket. Sőt, nekem jól megy az emelt infó, remélem az írásbelik maradnak így, ahogy vannak, mert akkor jó esélyem van bejutni. A szóbeli viszont remélem elmarad. Nem arról van szó, megtanulom ha kell, de levvenne egy kis terhet a vállamról.
2021. jan. 25. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!