Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az ELTE-n...

Van itt olyan, aki az ELTE-n tanul oroszt? Szlavisztikás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia,en az ELTE btk orosz szakara jártam 1 evig,de tiszta szívemből megbéntam. Ne válaszd! Akkor pedig pláne ne,ha előtte nem tanultál soha szláv nyelvet.Pár tárgy erdekes,de 3 ev alatt a nyelvet nem lehet normalisan a 0rol megtanulni,plane nem egy ilyen nehezeket.A mi csoportunkban volt aki a 3. fèlèv elején sem tudott normalisan olvasni(pedig elvileg volt már egy angol és egy nemet C1-e) es akkor ő elhiteti magával, hogy majd masfél ev múlva folyékonyan fog beszélni. A kezdő csoportban az órák a tanárnő privàt showjai voltak, képes volt kiadni szinte ugyanazokat a feladatokat, amik a vizsgán voltak, csakhogy az ő statisztikája jó maradjon. Így aztán pláne nem tanuljuk meg használni a nyelvet. Órákon voltak neki kiskedvencei, úgy èreztem magam, mint általános iskola alsó tagozatán. Volt, hogy egy lány, akit imadott,levagatta a hajat és a csajt felállította óra elején, hogy na mutasd körbe a hajad. Karácsonykor kihúztuk egymást,hogy ajandekokat vegyünk Karácsonyra a masiknak. Na most akit a tanárnő húzott, annak úgy kezdte az ajandekozast, hogy 'hat en xy-t húztam,de azt is mondhatnám, hogy a csoport eszèt" nálam állandóan forgatta a szemeit ha valamit elrontottam,de ha a kiskedvencei közül valamelyik nem tudott olvasni, semmi gond.Grátisznak,a nő akkoriban vált el,és bele volt betegedve, előfordult ,hogy bevitt órára kepeket a volt ferjeről és közölte, hogy de már kopaszodik. Egesz felévben 3 nyelvi gyakorlatot hagytam ki,mert elutaztam meglátogatni egy ismerősöm,es amikor legközelebb bementem órara, közölte, hogy most az fog felolvasni aki nem jar órara. Más kéthetente hiányzott nekem meg volt pofaja egy ilyet betolni. De amikor közöltem, hogy otthagyom a szakot, közölte, hogy de egyebkent én tök jó vagyok. Hàt köszi, semmi kedvem újra általánosban érezni magam. Minden zh utan egyenként felolvasta a jegyeket névvel és nyilván a komment se maradt el. Abszolút nem ajánlom az ELTE BTKn minden óra mindent üt,agybaj az egesz,ez a szak meg pláne időpocsekolás, kabaré volt.
2021. febr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!