Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kirúghatnak? Mit tehetnék?

Kirúghatnak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős diák vagyok, középiskolában. Bejött idén is az online oktatás, minden jól ment, addig amíg a szüleim el nem veszítették az állásukat. Ezért decemberben nem voltam 1 hétig bejelentkezve online oktatásba, dolgoztam. Tudni illik, nálunk két tanár tart((ott), január 4.-étől, rászánta magát több tanár is, így most egészen pontosan 4..) online órát a 7 tantárgyból, ha adódott olyan feladat amikor nem tudtam megoldani a feladatot, az egy igazolatlannal és egy 1-essel járt. Ez jelenleg oda súlyosbodott, hogy a kedves osztályfőnök asszonyom, aki egyébként 9. osztály első napja óta szimpatizál velem, az okát sosem fejtette ki, most minden órájára beírt engem, azokon is amiken ott voltam. Ezt eddig nem láttam és most, hogy szóltam neki, annyi volt a válasz, hogy egyből utána kellett volna szólni, így már nem érdekli. Ez tehát azt jelenti, hogy van 27 igazolatlanom és 21 igazolandóm. Nagyon úgy néz ki, hogy kifognak rúgni és nagyon nem érzem fairnek. Ti mit tennétek?

2021. jan. 14. 17:27
 1/10 A kérdező kommentje:
nem szimpatizál* Bocsánat a rettentően sok fogalmazási, - és helyesírási hibáért, rettentően ideges vagyok.
2021. jan. 14. 17:29
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Beszéljen vele vagy az igazgatóval az egyik szülőd!
2021. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem fognak kirúgni érettségi előtt. Főleg nem online oktatás alatt. Nem kell a dráma.


Egy barátom középiskolában tanít és a kedves gyereket bizonyos része magasról tett az online óráira és a számonkérésekre. Vezette a hiányzásokat egy idő után. Amikor ez kiderült, még őt marasztalta el a vezetőség, hogy hogyan meri a gyerekeknek beírni a hiányzásokat. Csupa délig alvó, rengeteg joggal bíró gyerekről beszélünk.

2021. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megnyugtat. Csak azt nem értem, hogy felőlük is miért jó ez agész dráma, olyan privát beszélgetéseim vannak az osztályfőnökkel.. Illetve online órák közben is nem egyszer utalt rá hogy örülne ha elkerülnék már innen.
2021. jan. 14. 20:43
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Én elhiszem neked.


De úgy gondolod, hogy az 1-2 heti decemberi kis diákfizud fogja majd megmenteni a családi kasszátokat?


Nem.


Szüleid úgy gondolták, hogy ez majd jó lesz? Van két szemük, látják, hogy a végzős gyerek nem tanul otthon, hanem inkább diákmunkázgat.


Megéri?


Nem.


Akkor ki a hibás, szerinted?


Nem fognak kirúgni, nem kell parázni.

2021. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van annyi pénz a családi kasszában, amely megmentette ezt a krízishelyzetet, ennek ellenére, van egy saját autóm, aminek van fenntartási költsége, (Egyébként épp akkor ment el a kuplungom is) és nem szerettem volna őket terhelni azzal is, hogy benzinpénzt ez-azt, - amazt vegyenek meg nekem abban a helyzetben. Épitőjellegű hozzáászólásodat viszont köszönöm.
2021. jan. 14. 21:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha egyébként abba is szeretnél belekötni, hogy miért furikázom az otthonlét alatt, elmondom: Édesanyám szívbeteg, én viszem a kezelésekre.
2021. jan. 14. 21:55
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Én csak azt mondom, hogy te hoztál egy döntést, hogy most akkor meg kell keresni a benzin pénzt, az autó szervíz árát, meg az apróságok árát és emiatt kihagytad az óráidat. Választás kérdése.


Következménye lett. Beírtak hiányzónak.


Üdv a felnőttek világában. Itt kezdődik.


A döntéseiddel. Szóval még mindig ofőd a hibás?


A többi, amit leírtál, az mind csak adalék. Végül is, nem arról volt szó, hogy meg tudjatok venni a kaját, gyógyszert, tüzifát? Hanem a benzin pénzről, autóról. Ami, valljuk be, két munkanélküli szülő mellett jó nagy luxus.


Mert apukád, amíg otthon volt munkanélkül, nem tudta megoldani a feleségének a fuvarozását. Helyette a középiskolás gyereke viszi, aki még dolgozni is eljár és emiatt az osztályfönöke a hibás.


Érted már? Döntések.

2021. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az elveid jók, a helyzetet kevésbé érted, nem Te éled meg. Amíg munkanélküli volt elvitte Ő a kezelésekre. :) Nem is azt mondtam, hogy az ofő a hibás. :) Igazánól itt lezártam, minden jót.
2021. jan. 14. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

"Ez jelenleg oda súlyosbodott, hogy a kedves osztályfőnök asszonyom, aki egyébként 9. osztály első napja óta szimpatizál velem, az okát sosem fejtette ki, most minden órájára beírt engem, azokon is amiken ott voltam."


Nem kell izgulni. 18 évesen én is azt hittem, mindenki más hülye a világon és mindig nekem van igazam. Bye!

2021. jan. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!