Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet már most elegem...

Hogyan lehet már most elegem az egyetemből?

Figyelt kérdés

Idén vagyok első éves és eddig agyrém ami történik. Kemény munkával tanulással állok hozzá, erre folyamatosan próbára teszik az idegeimet. Igazságtalanság és flegmaság javarészt és nem tudom hova rakni. A vizsgámat 1 hónap mire leosztályozzák, na de ez még a jobbik eset. Van mikor a tanár küldi az eredményeket és nem ír jegyet a nevem mellé, ekkor írok emailt tök izgulva és félve... és nem válaszol. Van egy hét mire képes vissza írni...

Össze nyomogatnak mindent egyik tanárom neptunon félre nyomott és törölte a vizsgámat kaptam 1 soros üzit hogy majd ha tudja megoldja... és én így legyek nyugodt persze köszi! Végeztem a vizsgák megírásával de még azon pörgök, azért fáj naphosszat a hasam és görcsölök rá, hogy megint mit rontanak el és mi lesz velem.. nem értem, nem lehet kicsit oda figyelni?



2021. jan. 14. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ez általános jelenség...Egy neptun kód vagy a sok közül, baromi személytelen, főleg egy gimnáziumhoz képest. Idővel hozzászokik az ember. Elhiszem, hogy az első szemeszterben/vizsgaidőszakban mindez nagy koppanás és csalódásként éri az embert (főleg a nyílt nap, az egyetemhez társított pozitív jövőkép vagy épp az utolsó gimis évvel összehasonlítva).

Hidd el, nem ér annyit a dolog, hogy emiatt egészségügyi problémáid legyenek, tekintve a tanárok hozzáállását (nagyrészüket pláne nem érdeklik a hallgatók problémái...tisztelet a kivételnek).

Én azzal nyugtatom magam, hogy hosszútávon nincs jelentősége és felesleges az egyetem és az oktatók hozzáállása miatt aggódni. Érzelmek nélkül kell letolni a tárgyakat, semmilyen érzelmet sem társítva hozzá. Máskülönben az embert egészségügyileg/mentálisan megviseli, főleg osztatlan képzésen. Sajnos van olyan volt egyetemi csoporttársam, aki idegösszeroppanást kapott az egyetemi tanulmányai miatt. Azután kaptam észbe, hogy ennyit nem ér az egész.

Szóval fel a fejjel, idővel megerősödsz, hozzászoksz és alkalmazkodsz.


Üdv, egy végzős joghallgató.

2021. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Igen, és lehet amiatt írtam ki, amiatt van kirohanásom mert gimiben hozzá szoktam, hogy a szorgalom 5öst eredményez, kaptam a díjakat és egyszerűen minden tökéletes volt... most pedig a legtöbb kredites épülő tárgyam vizsgajegyével hülyéskednek mindtha ez nem is jelentene semmit:( Esetleg volt már tapasztalatod ha már tényleg betelik az a bizonyos pohár és már nem viselem el, fordulhatok tényleg a TO-hoz, a tanulmányi osztályhoz segítségért? Ők kiállnak mellettem és segítenek, vagy csak a tanárt hergelem fel (bár megérdemli)? Hosszú távon nagyon remélem meg tudom szokni és együtt tudok élni ezekkel a kudarcokkal, mert tényleg nem egészséges. Vizsgaidőszakban napokig nem ettem, aludtam és volt hogy hányinger rám jött és nos az is:( Gimiben sose volt ilyen, tudom, sajnos meg kell tanulnom kezelni a stresszt...
2021. jan. 14. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
NE! A TO nem arra van, a legtöbb esetben csak magadat szívatod vele, mert ők nem ezért vannak. Inkább a HÖK-höz érdemesebb fordulni, ha a tanár "kekeckedik" nem szabályosan csinálja a vizsgát, pl. sokáig javít vagy ilyasemi, de a TO, másra van, és ha ilyen "csip-csup" dolgok miatt is őket zargatod, akkor nem fognak segíteni, ha tényleg olyan problémád lesz, amiben ők tudnak segíteni.
2021. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

1. válaszoló vagyok

Nekem egyszerre sokkoló és felemelő érzés volt rájönni arra, hogy nem körülöttem forog a világ (tudom, mérhetetlenül banálisnak hangzik mindez...és ezalatt most ne azt értsd, hogy valami szőke cicababa voltam, aki megszokta, hogy mindenki körülötte forog. Hanem mindösszesen rájönni arra, hogy a gimnázium nyugodt és kényelmes léte után, ahol mindenki ismer és kedves, hogy mennyire személytelen az egész felnőtt lét...egyetemen egy neptun kód vagyok, gyakornoki meló kapcsán, ha nem veszed fel a telefont, felhívják a következőt, a munkaerő piacon szintén ugyanez a metódus...Sajnos ehhez hozzá kell szokni, akármennyire is nehéznek tűnik.)

Én is a kisváros,ahonnan származom, kitűntem. OKTV döntős voltam, több idegennyelvből volt nyelvvizsgám gimi végére, jó egyetemre vettek fel, stb. De az első 2 évem az egyetemen erre a tapasztalásra ment rá (sok egyéb tapasztalat mellett természetesen).

Teljesen mindegy milyen vagy (akár légy szorgalmas vagy link), tényleg teljesen mindegy sajnos. Borzasztó felismerés volt. (Nyilván, gyakornoki állásnál tedd oda magad, akár referenciát vagy munkát is felajánlhatnak.)

De az egyetemen tényleg nem számít semmit sem, hogy mennyire vagy szorgalmas, mennyit tanultál, semmi. A szerencse faktor és a szimpátia annál inkább. Talán a TDK/OTDK az ember önbecsülésén segíthet és mentorokra, barátokra lelhet.

A 3. válaszolóhoz hasonlóan, én is az esetek döntő többségében a HÖK-öt javasolnám bizonyos jogok kiharcolására. Bár adminisztratív dolgok intézésére a TO-nak is helyt kell állnia (ha mégsem: tanulmányi dékán hivatal).

Ha egyéb kérdésed lenne, nyugodtan itt is vagy akár privátban nyugodtan tedd fel.

Nehéz időszak ez, mindenki átesett ezen...Kitartás! :)

2021. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Köszi hogy ezt megírtad, akkor a HÖK-höz fogok fordulni! Sajnos korona, karantén nem igazán ismerek Hökösöket, csak pár szaktársamat, de a szakfelelősöknek írok ha marad ez a helyzet és akkor inkább így próbálok érvényesülni!

1. válaszoló: Nagyon tudok azonosulni azzal amit írsz! Én is vidéki vagyok, nem igazán "budapesti" életvitelhez és stílushoz szokva, ahol most kezdtem az egyetemet. Itt tényleg egy kód vagyok, és egyetemi körökben már kokrétan "semmit nem érő" oktv helyezéssel sem vagyok több bárkinél:(

A TDK nagyon jól hangzik, mindenképpen utána nézek! Sajnos már azt sem tudnám 100%ig állítani hogy örülök a szakválasztásomnak, amikor kellett beírtam valamit, és sokat kell küzdeni ha el akarok helyezkedni. Úgy vagyok vele egy év a próba, úgyis 2. félév már talán jelenléti lesz, ha nagyon agyrém akkor megpróbálok mást, és alaposan átgondolom mit is akarok azt hiszem Minden végzett egyetemistának aki pedig el tudott helyezkedni egy jó helyen és élvezi amit csinál egy hatalmas gratu:) Köszönöm hogy ilyen segítőkész vagy, köszi hogy írhatok ha felmerülne valami:)

2021. jan. 14. 23:37
 6/7 A kérdező kommentje:

Update:

nem tudom valaki még olvassa e.. vizsgát írtsm ezután a tanárom 35 napig nem küldött infót majd értesítés nélkül felrakta e learningre a jegyeket, az enyém és még 15 másik tanuló neve mellé nem írt semmit pedig fent van bizonyítékom is van rá, e learningen a dogám és szabályok szerint csináltsms mindent. Egyből irtam a tárgy felelősnek hogy nézze meg még egyszer kérem. A hök is írt neki a nevünkben. 7 nap múlva válaszolt hogy jó hát küldön egy listát az érintettekről. 3 napig semmi válasz. Ma ír hogy nahát szóval aki javítani akar az vizsgaidőszak uccsó napján pont a tárgyfelvétel idejében teheti meg. Szóval a szabályosan megírt vizsgánk azt se tudjuk hányas mert 40 nemtudom hány napig nem volt képes kijavítani és megoldani a problémánkat és a szakfelelőseink e mailjét is leszarja... Ilyenkro mit lehet tenni? De komolyan most ez minden csak nem igazságos... ez se...

2021. jan. 22. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ezért fogom otthagyni a francba az egészet. Sajnos, vagy nem sajnos, de a legtöbb esetben többet ér egy szakma, s nem készülsz ki idegileg teljesen.
2023. jan. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!