Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemből elbocsáthatnak ha...

Egyetemből elbocsáthatnak ha nincs meg az első féléves tantárgyam harmadik félévre?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam hogy nem gond, ha bukok tantárgyakból, mert a tanterv szerint amiből buktam arra nem épül semmi, vagy csak 1 félév épül rá.

A tervem az volt, hogy mivel keresztfélév nincs a tantárgyakból, a 2. félévben felveszem amit fel tudok, 3. félévben felveszem az 1. féléves tantárgyakat, 4. félévre az elhagyott ráépülőket, és így az 5. félévet már felzárkózva kezdem. Viszont szaktársam szerint, akinek harmadik félévre nincs meg az összes első féléves tantárgy, azt elbocsátják.

Találkozott már valaki ilyennel? Igaz amit mond szaktársam? Próbáltam utánakeresni, de semmi ilyen dokumentumot nem találtam.(Pannon Egyetemen tanulok, ha segítség.)



2020. jan. 7. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
1. féléves tárgyaknak meg kell lennie a 3. félév végére, 3. féléves tárgyaknak az 5. félév végére.
2020. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Egyébként ha több tárgyat is buktál, felejtsd el, hogy majd felzárkózol..

Valószínűleg felvenni se tudod majd a dolgokat úgy, ahogy tervezed, mert a tárgyak időpontját úgy írják ki, hogy tanterv szerintiek ne ütközzenek, szóval ha neked 3. félévbe 1. féléves tárgyaid is lesznek, akkor kb. lehetetlen megoldani úgy, hogy fel tudj venni ütközés nélkül mindent.

Ráadásul a tananyag egyre nehezedik, ha azt a 30 kreditnyi tárgyat nem bírtad megcsinálni, akkor az aktuális félév tárgyai + még az elmaradtak.. nem lenne meg.

Ha csak 1-2 tárgyat buktál akkor nincs gond, de ha sokat, akkor jelentkezz újra szerintem, a teljesített tárgyaid elfogadtatod, és újra első félévesnek fogsz számítani, így nem lesz baj, hogy időre megcsináld.

2020. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én csináltam 2. félévre ajánlott tárgyat, amire nem épült semmi, a 6. félévben.
2020. jan. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A TVSZ-ben kell megnézni, mik a szabályok.

Ez egyetemenként változik. Van, ahol bárhányszor felvehető a tárgy felvételi díj ellenében, csak az 1-es száma korlátozó tényező és jelenti a hallgatói jog megszűnését ha pl. 6 db-ot elérsz belőle.

2020. jan. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a hallgatói követelményrendszerben: [link] 44. § (19)
2020. jan. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy? Az én szakom tantervében benne voltak ezek a szűrőfeltételek.
2020. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!