Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Autista fiatal ebben a helyzet...

Autista fiatal ebben a helyzetben szerezhet diplomát?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagom autista. A beszéddel gondja vannak. Érteni mindent megért, sőt, matekból, fizikából, kémiából kitűnő, országos versenyen is volt. Viszont beszélni nem "szeret", van hogy kérdésekre sem válaszol. Középiskolában volt is most ebből baja, mert feletetni nem lehet egyáltalán, csak írásban képes kommunikálni.

Ebben az esetben vajon meg tudna szerezni egy diplomát? Itt főleg a nyelvvizsgára gondolok. Kérdeztem erről egy nyelvvizsga központban dolgozó ismerősömet, ő azt mondta hogy csak olyannak ki nyelvvizsgát, aki a szóbeli részen is átmegy, nem számítanak az ilyen betegségek. És szerinte máshol is így van, tehát emiatt nem tudna nyelvvizsgát tenni. Ha ez így van, attól még diplomát kaphatna? Mert amúgy írásban jól el kommunikál, csak a beszéddel, ott is főleg a közvetlen beszéddel van baja (telefonban egy fokkal jobban mennek a dolgok).



2021. jan. 10. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Speciális kérelmet kell benyújtania, hogy csak írásban tud vizsgázni. Simán megy.
2021. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen erre van a kérelem.
2021. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És ezt hova kell benyújtani? Én tavaly záróvizsgáztam, illetve utána úgy 1 hónappal szereztem meg a nyelvvizsgát. Nekem akkor azt mondták, hogy muszáj szóbelizni, emiatt is csúsztam vele. (Ismeretlen okból elment a hangom, 3 hónapig nem tudtam beszélni.)

2021. jan. 10. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Dékáni kérelem, megfelelő papírok orvosi szakvéleményekkel alátámasztva.
2021. jan. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Az egyetemen lennie kell egy esélyegyenlőségi koordinátornak (lehet, egyetemenként más a pontos megnevezés), aki kifejezetten az ilyen hallgatókkal foglalkozik. Őt keressétek meg, ő minden szabályzatot és lehetőséget pontosan ismer!
2021. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!