Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi szakot ajánlan...

Milyen egyetemi szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és bár már több szakot is kinéztem, mindegyiknek van valami hátránya.


Mindenképpen az egészségügy felé orientálódnék legszívesebben, de sajnos az orvosiról a kémiatanulás hiánya miatt lecsúsztam (emelt kémia érettségi szükséges hozzá).

Az orvosi diagnosztikai analitikus képzésen gondolkozom, de nem nagyon tudom, hogy ezzel hogy lehetne elhelyezkedni.


Néztem gazdasági, illetve állam és jogtudományi szakokat is, de úgy érzem, ez egyáltalán nem az én területem.


Ami még érdekel, azok a nyelvek. Már több nyelvből is letettem az érettségit 80 % felett, és imádok nyelveket tanulni, úgyhogy a lehetőségem megvan, hogy nyelvekkel kapcsolatos szakra menjek. Azonban itt is 2 lehetőségem van: tanári vagy tolmács-fordító.


Néztem még a pszichológiát, de oda az egyik legmagasabb a ponthatár, amit szinte biztosan nem érnék el.


Emeltezni angolból és bioszból fogok, és a várható pontszámomat olyan 420 körül saccolnám.


Melyik az a szak, amivel jól el lehet helyezkedni, van rá igény, és lehetőleg emberekkel szemtől-szemben foglalkoznék?



2021. jan. 9. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

Ha érdekel az orvosi, de nem tanultál kémiát, miért nem hagysz ki 1 évet, dolgozgatsz, és készülsz föl egy emelt kémia érettségire?

Szerintem a szüleid is büszkék lennének rád, ha ez lenne az ára hogy a gyerek orvos legyen.

Csak legyen egy kész tanterved, és céljaid, pl kémia érettségi, mellé vmi nyelvvizsga stb

2021. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok.

Azt még hozzátenném, hogy nagyon sokan kihagynak 1 évet egyetem előtt, másik 5 éves gimiben járnak, vannak olyanok akik 4-5 év alatt végzik el a 3.5 éves szakot.

Inkább készülj föl érettségire, mint vmi pótlék szakot végezz, ami kevésbé értékes.

40-50 év munka 1 év szünet után egy jó szakmában, vagy nem hagysz ki 1 évet, és vmi tingli stangli pótlék szak.


Ha orvos akarsz lenni, csináld, hajrá, én szurkolok.

2021. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!