Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy FOSZK-ot végzettekn...

Igaz, hogy FOSZK-ot végzetteknek nem kell az emelt szintű érettségi, hogy bekerüljenek az egyetemi alapképzésre? Van aki így volt?

Figyelt kérdés
2021. jan. 8. 00:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy akkor nem szórakozna senki az emelttel?

FOKSZ-on végeztem, 2 évembe telt, nyilván egy emelt szintű érettségi nem tart ennyi ideig, pár hónap alatt ugyanúgy felkészülsz ra mint a többire. FOKSZ-ra általában azok mennek, akiket alapkepzesre nem vettek fel anno a keves pontszam miatt. Ez egy kedvezmény azoknak akik a 2 éves képzésen végeztek, tehát való igaz lehet, hogy pusztán ennek a képzésnek az elvégzésével jelentkezhetsz alapképzésre. Hiszen csomó kredit már alapból átszámítható, sokkal többen végezhetnek utána alapképzésen mint simán emelt meg 90%-os érettségikkel. Nem véletlenül hirdeti most ezt minden egyetem kb,nyilván van benne változás az eddigiekhez képest. De részletesen magam sem tudom hogyan működik, talán engem is érdekelne, ezért tudtam ennyit segíteni (ha segített) :)

2021. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, segített! Köszönöm szépen! :)
2021. febr. 4. 20:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Na itt az info, felhívtuk a felviseket, hátha valakinek még jól jön!


Abban az esetben nem kell emelt ha csak a foszk oklevelbol szamoljak a pontokat. Ehhez hozza jonnek a plusz pontjaid pl a nyelvvizsga


Ha viszont nem lesz jo a foszk okleveled es az erettsegi pontokbol szeretned szamolni akkor kell az emelt erettsegi


Szóval aki biztos magában az mehet csak foszkkal, akinek kétes, és belefér, inkább menjen emeltezni; egy egyetemi jellegű képzés után nem fog akkorát ütni :)

2021. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt!
2021. febr. 11. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!