Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet egyszerre főállású...

Lehet egyszerre főállású dolgozó és nappali tagozatos hallgató (felsőoktatás) valaki?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásban, egyetemen tanulok. Elég szépen sikerült zárni a félévet, a következőt is szeretném hasonlóan, akkor pedig 7. félévre csak egy 0 kredites kötelező tárgy maradna a szakdolgozat mellett.

Ez lehetővé tenné, hogy ne gyakornokként helyezkedjek el 100-120 ezer forintért, mint hallgatótársaim egyetem alatt, hanem kezdő bérért (persze csak abban az esetben, ha felvesznek valahova, de ez másik kérdés).

Itt maga a jogi háttér a kérdés: megtehetem, hogy egyszerre vagyok nappali tagozatos hallgató és főállású munkavállaló? Vagy mindenképpen át kell menni levelezőre? Mi a jogszabályi vonatkozás?

Őszinte leszek, főként a nappalis előnyöket nem szeretném elbukni, ugyanakkor nem húznám az időt egy "üres" félévvel sem, akkor inkább levelezőre váltanék, minthogy heti 1 óra (szó szerint) miatt ne dolgozzak.


2021. jan. 6. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Nem tiltja semmi, sokan dolgoznak ugyanígy.
2021. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

lehetsz, de azt vedd figyelembe hogy attól még hogy meglesz minden tantárgyi tudásod szinte, nem feltétlenül fognak téged rendes pályakezdő bérrel felvenni. egyrészt hallgató vagy attól még, msrészt nem lenne meg méga diplomád.

Persze kivételek vannak, és ha nagyon jó vagy/van ismertséged akkor megszerezhetsz jól fizető helyet a szakmádban. Csak azért készülj fel a rosszabbik lehetőségre is, hogy ugyanúgy gyakornoknak számítasz a diploma nélkül

2021. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2# természetesen számítok erre, csak nem mindegy, hogy 100%, hogy max gyakornok lehetek, vagy kereshetek mást is, max nem találok.

Köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 7. 00:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!