Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy nehezebb mérnök szakos...

Egy nehezebb mérnök szakos általában tanul kb annyit, mint egy orvosis?

Figyelt kérdés
Úgy általába véve, nem számít, hogy napi 10 óra vagy 12. Ha nézzük az időt, akkor a mérnök elmegy mesterre, vagy csak átlagosan 1 félévre lebontva nézzük. A nehezebb mérnök az BME GPK vagy VIK.

2021. jan. 1. 21:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha egy mérnökin a matekkal gondod van, akkor iratkozz ki (egy kétszeres mérnök). És szerintem az orvosi nehezebb..
2021. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
Ezt el lehetne mondani az orvosi és az anatómia kapcsolatára is, akkor ezek szerint akármilyen orvos sokkal felelősségteljesebb "fontosabb" munkát végez, mint egy akármilyen mérnök? Ergó az utóbbiak munkájára nincs is annyira szükség? Már kezd affelé elmenni megint egy kérdés, hogy az orvosok mindenkinél felsőbbrendűek, nekik mindenfajta tisztelet alanyi jogon jár, ők a mindenekfelettiek, akiket szarrá kell sdajnálni, mert az ő szakmájuknál nincs nehezebb, meg társai. Már elegem van, hogy sokadik kérdés lyukad ki erre. Amúgy akkor meg én is beleállok tessék, ha nehéz az az orvosi, akkor nem sírni kell, hanem keresni valami könnyebb munkát! 😉😙
2021. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
*egyetemet
2021. jan. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11 vagyok, mondtam, hogy mérnök vagyok. Arra irányult a kérdés, hogy melyik a nehezebb szak. Ezt tárgyilagosan olyan tudná megítélni, aki mindkét szakot elvégezte. DE az orvosira nehezebb a bekerülés is (+1 érettségi tárgy), másrészt hatéves, miközben a mérnöki 3,5 év, msc-vel is "csak" 5,5. És azt azért szögezzük le, hogy kevés helyen tanítanak újat az msc-n. Én pont ezért két különböző mérnökit csináltam.

Azt látom, hogy a kérdező nem veszi tudomásul, hogy nem feltétlen a BME mérnöki karai a legnehezebbek.

Egyébként mindkét pálya elkötelezettjei érdemi, felelősségteljes munkát végeznek. A mérnöki munka azonban kényelmesebb.

2021. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Sosem tanultam napi 10 órát. :D


(mérnökhallgató vagyok)

2021. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az építő is van olyan nehéz, mint a a gépész meg a vik. Amúgy is, én, aki megtervezek egy műtárgyat, több ember életéért felelek, mint egy orvos.
2021. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is mérnökhallgató vagyok, és amúgy mindkét helyen megdöglesz szerintem mert iszonyat nehezek. Jómagam vegyészmérnöknek tanulok és hát mit is mondjak, valóban meghalok, de nem mondanám hogy egy mérnök kevesebbet tanul egy orvosnál, míg fordítva se jelenteném ezt ki. Ugyanúgy el tudsz vérezni művelettanon és fizikai kémián, mint élettanon vagy anatómián.

Egyébként nem minden mérnök megy mesterre. Egy gépész vagy egy villamos kollégának nem kell mert csukott szemmel is talál munkát, míg mondjuk nekem vegyészmérnök ha leszek muszáj elmennem, mert szűkebb a piac.

2021. jan. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Orvosnak készülök, őrült sokat tanulok minden túlzás nélkül. Már most is épp tanulni keltem fel, néha még a 24 óra is kevés.
2021. jan. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!