Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy nehezebb mérnök szakos...

Egy nehezebb mérnök szakos általában tanul kb annyit, mint egy orvosis?

Figyelt kérdés
Úgy általába véve, nem számít, hogy napi 10 óra vagy 12. Ha nézzük az időt, akkor a mérnök elmegy mesterre, vagy csak átlagosan 1 félévre lebontva nézzük. A nehezebb mérnök az BME GPK vagy VIK.

2021. jan. 1. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Minek összehasonlítani egy mérnökit egy orvosival? Mi értelme ennek? Mert ha nehezebb, akkor te így vagy úgy cselekszel? Szubjektív, hogy kinek, mia nehezebb, bármennyire is nehezen emészthető ez az információ számodra. 😒
2021. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk, hogy a Tömőből meg a Rezsőből kevesebben ugranak ki, mint a Schönherzből.
2021. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Mérnökin nem kell magolni, hanem érteni kell. Orvosin sok mindent magolni kell. Tehát nem. A mérnök kevesebbet tanul.
2021. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin lehetetlen magolni úgy hogy át is menj vizsgán.Hatalmas anyag van, azt is át kell látni, érteni kell tövéről hegyére, attól még hogy nem minden tantárgyban kell bonyolult feladatokat számolni. Számos tudományterületet kell összekapcsolni. A "magolandó" anyagban is ugyanúgy van logika, ez nem vers. 4 éve járok orvosira, egyszer nem magoltam még.
2021. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Tud olyan nehéz lenni, de sztem nem lehet összehasonlítani, mindkettőnek másban rejlik a "nehézsége".
2021. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Minek összehasonlítani egy mérnökit egy orvosival? Mi értelme ennek? Mert ha nehezebb, akkor te így vagy úgy cselekszel? Szubjektív, hogy kinek, mia nehezebb, bármennyire is nehezen emészthető ez az információ számodra"


Direkt a tanulás mennyiségét kérdeztem. A kérdés értelmezése nehéz számodra ugye? Idebrekegsz pár sort de válaszolni azt nem tudsz. Nehéz dolog felfogni egy kérdést tudom. Amúgy egyetemre járok és nem emiatt döntök így vagy úgy. Mindenesetre válaszokat várok nem ilyet.

2021. jan. 2. 15:04
 7/18 A kérdező kommentje:
Az első miatt kifejtem. Igazából az a kérdés, hogy nagyságrendileg tanul e annyit naponta egy mérnök (nehezebb fajta), mint egy orvosis. Illetve ha nem is tanul annyit, kb ugyanolyan nehéznek mondható egy átlagos hallgatónak? Ott kevesebb az anyag de másban is rejlik szívás.
2021. jan. 2. 15:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzás, hogy az orvosit egyetemet sokan úgy állítják be, hogy "csak magolni kell". Az orvosi tananyagot át kell látni, mérlegelni kell. Képtelenség lenne több ezer oldalt magolással elsajátítani🤦🏼‍♀️
2021. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, talán az a válaszoló se gondolta komolyan amit írt. Nyilván át kell látni de ide azt írnám, hogy a gimis töritanár szerint a törit érteni kell nem csak magolni, viszont az érteni kell de magolni nem elég az a matek nem a töri. Igazából ha úgy vesszük semmit se elég csak magolni de van amit könnyebb bemagolni, mint egy mérnök matekot. Ettől még az is lehet olyan nehéz.
2021. jan. 2. 15:24
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha valamit megértesz, nincs szükséged magolásra, ennyi a történet...
2021. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!