A BME mérnökinformatikus szakról szeretnék kérdezni. Akik oda járnak mi a véleményük a szakról és teljesíthetőségről?
Pzmány mérnöki karáról tudok írni. Illetve barátnő járt a bme vegyészmérnökijére.
Az oktatás mindenhol xar és bólogató kislexikont akarnak képezni belőled. Vizsgán elméleti tudást kérnek főleg, és sokat.
Évközben ZHkon, kisZhkon kérnek gyakorlati tudást. Az számolás. Jegyzőkönyvek, beadandók.
Az analízis 1-2 szórótárgy, hogy megfelezze a létszámot. Mindenhol.
Programozói állasban dolgozom. Az egyetemi nekem tönkretette az idegeimet és az egészségemet, és 90% ban teljesen haszontalan használhatatlan lexikális tudást biztosít.
Kevés a korrekt tanár, aki normális és azt kéri vissza, amit leadott. BMEn tudtommal főleg szeretik kiszórni az embereket.
Hasznos tudást a diáktársaktól fogsz felszedni.
Vizsga előtt mindig aludj eleget. Sose éjszakázz!
"Mennyire teljesíthetők a vizsgák?"
Mondhatni sose a leadott anyagot kérik vissza, arra kíváncsiak, hogy érted-e. Szóval a példatárban olyan feladatokat, amelyeket a vizsgán kapsz, nem fogsz látni, csak jóval nehezebbeket. Analízis 1-2-re ez nagyon igaz.
"Melyik tárgyak a buktatók és miért?"
Adatbázisok (3. félév) Grafika (4. félév) IT eszközök technológiája (5. félév). Mindig azt tapasztaltam, hogy bármennyit is tanultam rájuk, sose volt elég. Az IT eszközökből elő is fordult, hogy abban a félévben majdnem az egész évfolyam bukott. Ki kellett írniuk egy PPZH-t, ahol kénytelenek voltak egyszerűbb feladatokat adni.
"Jól elsajátíthatók az alapok azoknak is akik mondjuk gimibe jártak és nem voltak szakmai tárgyaik?"
A programozáshoz nagyon jó alapot adnak az első félévben(C nyelv), így ha nem is programoztál eddig, akkor sem lesz semmi hátrányod. A 2. félévben ez már neccesebb, C++-t tanítanak, és kicsit káoszos, de a C++ magában is az.
A digit volt egy kissé mumustárgy. Első félévben én még sehova nem tudtam tenni, szóval ott azok voltak előnyben, akik olyan szakközépből jöttek.
Szerintem érdemes emelt matekot tenni és közép fizikát. A Analízis előadásokat olyan sebességgel tartja a tanár, hogy ha nem konyítasz hozzá, akkor elvesztél. Talán 1 hét alatt lezavarta a deriválást és az integrálást... már nem emlékszem pontosan, de nagyon gyors volt.
Jelenleg ennyi jutott az eszembe, remélem tudtam segíteni. :)
Én is így írom, hogy áttekinthető legyen. :D
"Mennyire teljesíthetők a vizsgák?"
Szerintem ez teljes mértékben tárgyfüggő. A képzés valahogy úgy van felépítve, hogy az első évban a gondolkodósabb, nem épp lexikálist tudást igénylő tárgyak vannak, fizika, analízis, számításelmélet.
A következő 1 évben inkább lexikálist tudást kérnek számon, pl kommunikációs hálók, adatbázisok.
Az utolsó másfél év pedig gyakorlatiasabb, ahol sokkal gyakoribb, hogy gépnél csinálsz valamit, pl önlab, szakdolgozat.
Egy vizsgán mindegyikhez más skill-ek kellenek, ha jól magolsz, akkor pl. a 2. évben lévő tárgyak nem fognak nehezedre esni, ha meg könnyen értesz dolgokat, akkor az első év az, ami könnyű lesz. Szerintem teljesen egyénfüggő, de a legtöbb tárgy, akkor is teljesíthető, ha nem az erősséged (1-2 nehezebb tárgy van).
"A legtöbb tárgyból leadják-e rendesen az anyagot, vagy elérhetővé teszik azt ami a vizsgákhoz szükséges?"
Nem mondanám ezt feltétlenül. Vannak rossz oktatók, így leadni nem tudják mindig rendesen, de szerintem a legtöbb tárgyhoz vannak online anyagok, amikből lehet készülni.
"Melyik tárgyak a buktatók és miért?"
Adatbázisok, teljesen lexikális a vizsga és kb. 150 oldalt kell fejből tudni.
"Jól elsajátíthatók az alapok azoknak is akik mondjuk gimibe jártak és nem voltak szakmai tárgyaik?"
Én azt mondanám, hogy aki gimiből jött, az sokkal jobban bírja. A szakmai tárgyakat nulláról oktatják, így nem leszel nagyon hátrányban, viszont szükséges az a gimis, mélyebb matek, mivel ha az nincs meg, akkor meg lehet szívni.
Nekem nincsenek rossz tapasztalataim az analízissel, mivel szerintem jó előadót és gyakorlat vezetőt kaptam, viszont van aki szív vele.
Összességében azt mondanám, hogy nem a kapott lexikális tudás az, ami fontos vagy amiért fizetnek a cégek, hanem az elsajátított gondolkodás az, ami pótolhatatlan.
Szerintem érdemes megpróbálnod a BME-t először és ha nem megy úgy, ahogy képzelted, akkor átmehetsz az óbudai egyetemre. Elég sokan tettek így, hogy a BME-n kezdték, de az ÓE-n fejezték be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!