Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar nappalis közoktatás...

A magyar nappalis közoktatás tényleg ennyire hátráltatja a tanulást?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, 10. osztályos. Egyrészt azért, mert évvesztes vagyok, másrészt meg azért, mert voltam nulladikos 9. előtt.


általános iskola 7. és 8. osztályát magántanulóként töltöttem, mert anyum kitalálta, hogy így sokkal gyorsabban és hatékonyabban tanulhatok. Aztán eltörölték a magántanulói státuszt, és mentem gimibe nappalisnak.


Hát komplett traumaként érintett, hogy ennyire bután tanítják a tanárok az ennyire leegyszerűsített tanagyagot.



Azok akik első osztály óta magántanulók átlagosan 14-15-16 éves korukban érettségiznek le. tehát nekik nem is kell úgymond gimibe járniuk, hiszen egyedül tanulnak, nem fogják vissza őket a tanárok. Ez úgy működik, hogy elsősként vizsgáznak a 2-os tanagyagból, aztán 1. osztály félévkor már 2. osztályba léphetnek. És így tovább. Én sajnos erről lekéstem, az utsó két év alatt már sajnos nem volt lehetőségem többet nyújtani, de így is éfvolyam első lettem egyből a gimiben ahova jelentkeztem pesten.


Ez komolyan nagyon gáz! Szerencsétlenek (MI) 12-13 évet járunk suliba, hogy leérettségizhessünk, ahelyett, hogy mindenki otthon tanulhatna és max 6-7 év alatt leérettségizhessen.



van 3 ismerősöm akikkel szorosabb a barátságom, ők a ClonLarába jártak amerikába. NA! Amikor én a 9. osztályba léptem nulladikból akkor örvendeztek a szüleik, hogy úristen a fiuk leérettségizett.



Na akkor a mostani szitu.


Én folyamatosan tanulnék, de nem lehet. HIába tudok százszor többet, akkor is meg kell írnom a gyengített tesztet. csak azért, mert épp 10.-es tanagyag. Hiába írom meg az érettségi tesztet 97%-osra, nem érettségizhetek le!!!! Ez év elején volt, ahol anyám próbált valami ügyködni, hogy magántanuló lehessek.

A töri a kedvencem. Egy élő lexikon vagyok. Esszét bármiről írok fejből, max pár napot kell rá felkészülnöm. Nem basszus éveket elcseszni. PÁR NAP!!


2020. dec. 20. 22:40
 1/9 A kérdező kommentje:

Hogy erre miért nem adnak lehetőséget komolyan, én nem értem :(


Annál jobb tanulási módszert nem tudok, hogy otthon ülsz és tanulsz magadban.


Így is basszus az egész szünetemet tanulással töltöm.

2020. dec. 20. 22:43
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A magyar közoktatás egyetlen célja, hogy jó biomunkaerőt biztosítjon a multikhoz/gyárakba potom pénzért. Egy középnyugati Vietnam, vagy ilyesmi. Illetve hogy annyit tudjon értelmezni a választópolgár, hogy “stop soros” és eladja a lelkét egy kiló krumpliért. Nem járható út, valóban. Már több évtizede is maradi volt a rendszer. Szánalomra méltó.
2020. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Fidesz mindent lebutított. Általánostól egyetemig. Ez van. Külföldön is lehet ám tanulni. ;)
2020. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Megoldás osztályozó vizsga ugorj osztályt. Ha ennyire tudod de akkor minden tárgyból le kell. Kérvényezzétek és kész.
2020. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: bárcsak ilyen könnyű lenne. vicces, mert elvileg természetesen lehetséges, gyakorlatilag meg úgy szét tépik a kérelmet, hogy még én szégyellem magam, hogy mertem kérvényezni.


Ja és hát a tanárok. Hogy ezeknek hogy van munkájuk én nem értem. Bárki bármi jót mond, egyből le van baszva, csak a tanár tudhat mindent jól, és amit tud, az csakis jó lehet.


Basszus, a volt sulimban a tanárok havi 5-600 at kerestek és jé, mindenkivel normálisak voltak, mindenkit mindenben segítettek. bármit kérdeztél vagy tudták vagy nem, és bevallották, nem ilyen tróger proli módon színészkedve, mint a gimis tanárok :(

Ez anynira szomorú.

2020. dec. 21. 11:08
 6/9 A kérdező kommentje:
3: De az magyarországra nem ad megfelelő végzettséget. Egyedül a ClonLara ad magyarországra is jó érettségit, náluk 14 év a korhatár.
2020. dec. 21. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl gyenge neked ez a gimnázium, kellene egy erősebb hely, talán a Fazekas Budapesten.
2020. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7: fején találtad a szöget :) oda járok pont :D Ennél többet bocsi, de nem, ennyi erővel azt is leírom, hogy hol lakom, sőt még fotót is teszek föl magamról ;)
2020. dec. 21. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egyetemi programok tehetség gondozás, ami érdekel nálunk pl Junior Akadémia, amin rész lehet venni versenyek előadások. Nézd meg mi érdekel hátha annak az egyetemnek is van hasonló programja :)
2020. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!