Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szak érné meg a legjobban?

Melyik szak érné meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Politikatudományok, szociális munkás (majd szociálpolitika), vagy szociológia?

Mindenféleképpen a Corvinusra szeretnék menni.

Nem olyan válaszokat várok, hogy egyik se. Engem az ilyen társadalomtudománnyal kapcsolatos dolgok érdekelnek, de melyik lenne a legkifizetődőbb valójában?

A politikatudományokról sok jót olvastam a gyakorin kívül.



2020. dec. 19. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Kifizetődő. :-D Vicces gyerek vagy.
2020. dec. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kifejezetten sok álláshirdetés van projekt referensnek is többek között, ahova szociológusokat és politológusokat keresnek, szóval igencsak tud kifizetődő lenni. De nem ez volt a kérdés
2020. dec. 19. 01:03
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Mutass egy linkedin linket hogy mennyi ilyen állas van.
2020. dec. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Csak ilyen büfé szakok közül akarsz válogatni? Gondold át még egyszer ezt a felvételit
2020. dec. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó mindegy, reménytelen ez a gyakori, itt ha nem lesz műszaki diplomám akkor vége is :D
2020. dec. 19. 02:26
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Tanári is lehet. Kémikus is. Biológus is. Állatorvos is. Csak említetted az állásokat, és kíváncsi vagyok, ezért kérlek oszd meg nekem linkedinről.
2020. dec. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Most nem fogok egész este ilyeneket linkelgetni, de van egy jópár ilyen

2020. dec. 19. 02:49
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Oké. Linkeltél két közigazgatási állást, amelyben minimálbért fogsz keresni talán picit többet, sokkal több ideggel a testedben, hiszen állambácsinak dolgozol. Másrészt ezek a pályázatok már lejártak.


Most kérlek LINKEDIN!!!!!!-ről mutass ilyen állásokat, mert egy valamire való cég oda tesz ki hírdetéseket, és valamire való álláskeresők is ott keresnek... Akik karriert akarnak befutni, és olyan cégek, akik bizony szakembereket keresnek.

2020. dec. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia, attól függ, hogy mi érdekel. A szociológia akkor jó, ha a data science, adatelemzés, statisztika fekszik és szívesen foglalkoznál hosszútávon ilyesmivel. Én szociológiát végeztem, de ez a vonal sosem volt az erősségem és nem is szerettem, ezért nehezen tudtam elhelyezkedni, mert csak ilyen jellegű állások voltak. (Egyébként a másik kommentelőnek üzenem, hogy ilyen állások vannak linkedinen is; bár szerintem itthon nem annyira jellemző annak a használata.)

Egyébként ha esetleg PhD-zni, kutatni szeretnél, akkor bármelyik jó lehet, de a politikatudomány a legjobb ilyen szempontból, ott nagyon sok lehetőség van, rengeteg kutatóintézet, egyetem, stb.

A közszférában is vannak jól fizető állások, ez egy régi toposz, hogy az éhenhalós, viszont mostanában inkább jogászokat illetve NKE-sokat vesznek fel.

A Corvinuson szociális munka szak nincs, tehát ha az az egyetem a cél, akkor vagy szociológia, vagy politikatudomány. Akkor válaszd az elsőt, ha a matekos-data science-es vonal érdekel, és a másodikat akkor, ha inkább az elmélet és a tervezés. Politikatudományokról egyébként többféle mesterre lehet menni, több vele a lehetőség, mint a szociológiával.

2020. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy egyikkel sem lesz túl jó fizetésed, a minimálbér körül fogsz keresni. Viszont ha téged mindenáron ezek a szakok érdekelnek, akkor ez ne tartson vissza. A tanárok fizetése is nevetségesen kevés, mégis tanulnak tovább ilyen pályán, mert van egy elég erős hivatástudatuk (a többségnek, akiknek nincsen, abból lesznek a tipikus kiégett, őrületbe kergető tanárok, ezért is írtam, hogy fontos, hogy teljes szívedből ezt a pályát akard).


Abban is igazuk van az előttem lévőknek, hogy a szociológiát távolról kerüld el, szinte lehetetlen vele állást kapni. A politikatudományokkal a lehetőségeid egy fokkal jobbak, de ezt se ajánlanám, mert eléggé a protekcióra épül az álláskeresés vele kapcsolatban. A három szak közül a legjobban a szociális munkással jársz, de tényleg csak akkor válaszd ezt a pályát, ha ez minden álmod.

2020. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!