Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták hogy csináljam?

Egyetemisták hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy elsőnek vegyem fel a vizsgákat. Tehát az első vizsgaidőpontokst, mert olyankor könnyebbek a vizsgák. Viszont akkor nagyon összetorlódik és a zh hét miatt ami közvetlenül előtte van, nem is nagyon tudok a vizsgákra készülni.


Ezért felvettem a második, harmadik időpontokat hogy legyen időm normálisan felkészülni?


Nincs gyakorlatom a dologban, első vizsgaidőszakom.


Tippek, tanácsok? Dec végén lesznek vizsgáim meg januárt elején és közepén.


Csoporttársaim már a héten letudnak 1-2 vizsgát. Viszont nem igazán készülnek rá. Most frusztral hogy talan, későre hagytam a vizsgáim? Tényleg nehezebbek lesznek az én vizsgáim?



2020. dec. 17. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

tanáronként változó hogy ténylegesen nehezebbek-e a vizsgák. Votl olyan tárgyam, ahol tényleg nehezebb volt a későbbi (merthogy több idejük volt felkészülni), volt ahol totál összevissza és csak a szerencsén múlott hogy milyen vizsgát fogtam ki (így volt hogy megbuktam amire rohadt sokat készükltem, majd egy hét múlva 0 rátanulással 4es lett). de azért vannak korrekt tanárok akik tartják a szintet és mindegy hova veszed fel.

azért is szokták mondani, hogy minél előbb vedd fel, mert akkor lesz lehetőséged javítani. Ha pl. valamiből a minimális 3 vizssgát hirdették meg, és te a harmadikra mész el, akkor nincs újabb esély, Ha pedig a másodikra mész el, lehet hogy az lesz az utolsó esélyed is egyben mert már megtelt az utolsó vizsgaidőpont azokkal akik az elsőn megbuktak.

azért is érdemes előbb elmenni, hogy "megnézd" hogy milyen a vizsga. Van olyan tanár aki nem ad ki mintafeladatsort és így gőzöd sincs, hogy mire is számíts, na az ilyeneknél jó elsőre felvenni, és még ha nem is tudtál annyit készülni, hogy átmenj (vagy átmenj olyan jeggyel amilyennel te akarsz), legalább át tudod nézni, hogy milyen a tantárgyból a vizsga.


A tippem vizsgákra, hogy szerezz minél több infót arról hogy milyen a tanár és a vizsga. Kérdezd meg a felsőbbéveseket hogy milyen feladatok vannak, van e kedvenc témája a tanárnak, mire háklis. Kifejtős / számolós / tippmixes/Igazhamis kérdésekből áll. Ha van mintavizsga/régebbi feladatsorok az még jobb. Először nézd át hogy milyen feladatok vannak, ebből képet kapsz hogy kb hogyan kell felkészülnöd, amjd gyakorolj a meglévő vizsgákkal

2020. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kurzusfüggő, hogy az első vizsga könnyebb-e, ezt általában a felsőbb évesek tudják megmondani.

Általánosságban annyit tudok tanácsolni, hogy sose hagyj semmit az utolsó vizsgaidőpontra, és ha lehet, legyen 1 nap szünet 2 vizsga között, de semmiképp se legyenek 1 napon!

A félév végi zh-k miatt én is pár könnyebbel szoktam kezdeni, aztán jönnek a nehezek, és pár könnyű a végére.

2020. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk véletlenszerű sok helyen a vizsga. Nem a tanárok állítják össze a lapot, hanem az algoritmust, amit elkészítettek. :) Valaki nagyon-nagyon-nagyon egyszerűt kap, valaki meg belefuthat olyanba, amit esélytelen megoldani
2020. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez az első vizsgaidőszakom, de én kb egyenletesen osztottam el a vizsgáimat, hogy ne legyenek egymás hegyén-hátán.


Azokat vettem előre, amire évközben is sokat készültem illetve ami nem olyan nagy falat. (Ez jövőhét első fele lesz.)


Aztán több vizsgalehetőség már csak januárban volt, úgyhogy karácsony után lesz kb 1-1,5 hetem felkészülni még 4 vizsgára, de azok is kb 2-4 nap különbséggel követik egymást.



Nem baj, ha későn vizsgázol, gondolom a szaktársaid a kettesre mennek, meghogy minél előbb letudják. Arra figyel, hogy ne utolsó vizsgaalkalmon menj először, mert elviekben nem kötelesek még egy vizsgát kiírni azért, ha te javítani akarsz.

2020. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én első évben nagyon rosszul csináltam meg összesen 7 vizsgám volt de valamit halasztgattam oszt végül egy napra 3 vizsgát beraktam, azóta megfogadtam hogy többet nem csinálok olyan, nagyon rossz volt szinte csak a vizsgaidőpontok között tanultam de valahogy sikerült megcsinálnom 70-80%-os eredménnyel.
2020. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok Ti hogyan csináljátok. Most egy vizsgát ami talán nem olyan nagy falat áttettem az első időpontra, van 6 napom addig is. Utana arra ra meg 6 nap (mondjuk karacsony is lesz, az azert nem olyan..🥺) illetve januar elejen az elso idopontot felvettem egy masik targybol. Szoval olyan 6 napok vannak közte. Azért van csak ennyi vizsgám mert megajánlottakat kaptam az év során vagy valamiből csak zh-k voltak.
2020. dec. 17. 22:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6 napos szakaszokkal szerintem ez egy jó felosztás lett :) sok sikert!
2020. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes kérdés!

Ahogy már többen is írták, ez az adott oktatótól függ. Nekem több olyan vizsgám is volt, ahol nagyon jól jártam az első alkalommal, mert pl. az óra legfontosabb témáját kellett egy rövid esszében összefoglalni. Vannak oktatók, akik utalgatnak is rá, hogy akit csak lehet, várják az elővizsgán vagy az első alkalmon. De jártam már úgy is, hogy az oktató azt ajánlgatta, hogy a karácsony előtti időpontra menjünk, meg felsőbb évesek is mondták, hogy olyankor jófej az öreg, erre bezzeg 11 emberből 10-et megbuktatott. Szóval valamilyen szinten lutri is.

Én amit tanácsolnék neked általánosságban:

1. Próbáld meg viszonylag hamar letudni a vizsgáidat. Nem azt mondom, hogy zsúfold össze őket a vizsgaidőszak elejére, mert az nagyon rossz taktika. De az sem sokkal jobb, ha nagyon széthúzód, mert a végére már nem lesz elég motivációd, és hiába hagytál minden vizsgára egy hét készülést, ha motiváció hiányában ugyanúgy csak 3-4 napot fogsz rá készülni.

2. Próbáld azokat a vizsgákat előrébb venni, amikből jó fej az oktató és/vagy könnyen tanulható az anyag (hiába sok terjedelmileg), jól elmagyarázta órán, egyértelműek a követelmények, vagy esetleg technikailag könnyebbnek tűnik a vizsga (pl. ha szereted a szóbeli vizsgákat, akkor azokat). Ahol szigorú, unszimpatikus az oktató, nehéz az anyag, nem egyértelmű, hogy mit kell tudni, na azokat hagy későbbre. Én próbáltam ezt a technikát is, és a fordítottját is, mikor a valamilyen szempontból nehezebb vizsgákat vettem előre, és egyértelműen az előbbi volt a nyerő.

2020. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szuper! Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen bőven válaszoltál. Nagyon hasznosnak találtam. :)
2020. dec. 19. 01:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pl csinált elővizsgát, amire nem kaptál jegyet. Az első vizsgán meg vissza adta ugyanazt. ;)
2020. dec. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!