Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kérdésem elsősorban azokhoz...

A kérdésem elsősorban azokhoz szólna akik elvégezték a sztf1-et online vizsgával, hogy mégis, hogyan épül fel a beugró, szóbeli része?Mire kell számítani? Van olyan, hogy fejből le kell írnod az adott pszeudókódot?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem online vizsgáztam, de volt ismerősöm, aki igen (NIK). Ő azt mondta, hogy a beugró az teszt formájú volt, és mivel bárhonnan kimásolhatnád a pszeudokódot, olyat nem kérdeztek, hanem inkább arra mentek, érted-e az anyagot. Pl.: Melyik programozási tétellel oldaná meg az alábbi problémát?

És akkor oda van írva egy feladat.

A szóbeli rész pedig egy beszélgetés a tanárral, aki szintén az egész anyagból kérdezhet, és inkább arra kíváncsi, érted-e a pszeudokódok működését, nem pedig, hogy vissza tudod-e mondani, amit bemagoltál.


Természetesen nem biztos, hogy idén is ilyesmi lesz, szóval ne vedd készpénznek. De azért remélem, ez is adott egy támpontot, és tudtam segíteni. :)

2020. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell fejből tudni, nem kell bemagolni. Érteni kell. Elmagyarázni, hogy mit csinál az algoritmus: mi a bemenete, mit ad vissza, mi történik a futása közben. Nekem elég volt fejből, másnak mutattak pszeudokódot és a hiányzó részt kellett megmondani, de az is könnyű, ha tisztában vagy vele, hogy mit csinál és miért csinálja pont úgy, miért nem másképp (általában a futásidő a megoldás arr, hogy miért nem máshogy oldja meg az adott problémát és ez egy nagyon fontos dolog).


A beugró is olyan, hogy érteni kell. Szerintem nem nehéz, ha valaki nem lusta átrágni magát a 300 oldalas jegyzeten. Én megtettem és ötössel végeztem.

2021. febr. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!