Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumban mennyire lehet...

Kollégiumban mennyire lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Az a baj, ha tanulás közben valaki valami zajt csinál, hozzámszól stb. nagyon mérges tudok lenni. Nekem teljesen 100% nyugalom kell tanuláshoz, mert semmi türelmem sincs. Ti ezt hogyan oldottátok meg? Igazából emberekkel nincs semmi bajom, csak akkor ha próbálok tanulni.

2020. dec. 16. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

En egy kicsi 1-200 fős egyetemi koliban laktam sokáig.

Szorgalmi időszakban viszonylag nagy élet volt, vizsga időszakban viszont a hangos party nem igazán volt tolerált.

Ezen kívül volt egy tanuló szoba is ahova vagy a tanulni vágyók vagy a partyzni vágyok el tudtak vonulni.

Ha nem bírod elviselni, hogy a szobatársad közben gépel, vagy fülesen filmet néz stb akkor tényleg nem neked való a koli. Nem kérheted, hogy mindenki a normális kereteken kívül is néma csendben legyen, de mondjuk a hangszóró használatának mellőzésére igen.


VISZONT: Ha nem koliba kezdek, hanem mondjuk albiba akkor szinte biztos, hogy nem végeztem volna el az egyetemet. Az első pár félévben nagyon sokszor közösen tanultunk és magyaráztul el egymásnak a dolgokat ami hatalmas segítség volt.

Aki csak magolni tudja a dolgokat de megérteni nem annak persze tök mindegy.

2020. dec. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Neked nem a kollégium a megfelelő hely, mert ott tényleg hangoskodás megy még éjszaka is.

Javaslom, hogy ebben az esetben vegyél ki lakást.

2020. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Delanchy válasza:

Hát én ehez annyit tudok hozzáfűzni. Az elején teljesen esélytelen h nyugodt helyen legyél max ha rohadt nagy szerencséd van és olyan szobatársakat kapsz. Majd max ha a vége felé jársz a sulinak és csókos vagy (HÖK) vagy nagyon jó tanuló, mert akkor esetleg választhatsz olyan kolikat a jelentkezésnél ,ami akár mondjuk két fős. Ha ebbe a két rétegbe nem tartozol bele totál esélytelen az egész "nyugis" este. Nem egy koliba voltam már és kegyetlen emlékeim vannak én személy szerint nagy részén viccesen tovább lendültem de van akikben eléggé mély nyomot hagy akár 1 félév....:D 10 kolis lakótársam volt bból 9 el nagyon jól kijöttem egy viszont kretén volt. Elmondom mikkel találkoztam: találkoztam olyannal aki megette a kajámat, aki dugott a barátnőjével úgy, hogy mi ketten másik szobatársammal aludtunk, találkoztam olyannal aki miatt engem hívtak fel telefonon, hogy szobatársadat cipeld már fel mert elhagyta mindenét már, volt olyan aki folyamatosan játékokkal játszott, aki hangosan zenét hallgatott, akinek a részeg haverjai bejöttek, aki hajnalba esett be, aki széthányt mindent, aki a csapba hugyozott részegen, de voltak kellemesebbek is az idő előre haladtával. Sok jó is volt, együtt kajálni, unozni, csajokkal sörpongozni a szobába, aztán lemenni bulizni, volt olyan h filmeztünk együtt, játszottunk együtt, bevásároltunk, lementünk focizni szóval jó dolgok is vannak. A koli annyiból jó h szaktársak is lesznek ott jobb esetben és ha vmi nem megy kérdezhetsz tőlük v együtt is megoldhattok feladatokat én a műszaki rajzoknál sokszor kérdeztem őket, vagy esetleg üvegeztem át rajzokat. Kolitól függően olyan is van h közös zuhanyzó...:D Érdemes megnézni milyen az a koli ahova jelentkezel és felkészülni lelkileg. Személyszerint én a végén nem lepődtem meg semmin már elfogadtam az életet úgy ahogy van, voltak üvöltözések is szorgalmi időszakba, de vizsgaidőszakban meg csendes napok. Engem sem zavart a végén ha szobatársamék éppen dugtak, felkeltem felkapcsoltam a villanyt melegítettem egy kakaót aztán vissza aludtam, másnap elszégyelte magát a csaj aztán négyen megreggeliztünk együtt amit a csaj főzött...:D Én a barátnőzést kicsit ott kellemetlenül éltem meg, nekem nem jött be azaz izgalom h bármikor "haza jön" szobatársam aztán ott vagyok a hölgy bugyijába...mi ezt mindig máshol intéztük, de van akiket ez nem érdekel...:D Viszont tanultam is ebből sok mindent, mmint a kolis életből. Amit akár a későbbi párodnál kamatoztathatsz, itt gondolok arra, hogy egy "új" emberrel persze aki nem a rokonod (gondolok itt a barátnőre/barátra) toleránsan együtt élni, sokaknak ez nagyon nem megy...:D Elfogadni mások szokásait, ha a másik kicsit igénytelen akkor megint dillemázni h szólj neki, beleverd a fejét a mosogatóba vagy mindig elmosogatni helyette ,de akkor sosem tanulja meg a rendet mert zavar h mindig berohad a hűtő, büdösek a mosatlanok. Szóval ebből annyi a konklúzió h sokat formálódtam h legyek a másék fél iránt úgy toleráns h közbe tudom kicsit "nevelgetni"...


U.i. : Jah és megtanultam lámpafénynél, zenénél, sétálgatások közepette is elaludni és ha bármi ajtó nyitást hallok felriadni és megnézni ki az...:D

2020. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Delanchy válasza:
13 as vagyok, de mondom még az emlékekre visszatérve. Olyan is volt h tanultam, nem ment semmi hoztak fel pár sört lementünk csocsózni,biliardozni, darts ozni csajokkal voltunk, aztán másnap jobban ment a tanulás. Olyanis volt h némán tanultam erre a mellettem ülő gyerek hangosan mormolta a tételeket. Mondtam neki h csendesebben, de ő folytatta mert ő így tud tanulni....:D Szóval kell alkalmazkodni ilyen a koli. ;)
2020. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy milyen egyetem kolija, SOTE-n ilyen azért nincs, próbálnak tanulni rendesen.
2020. dec. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én egyébként még nem egyetemre megyek, csak középsuliba.
2020. dec. 18. 06:58
 17/18 anonim ***** válasza:

Középsuliban talán egy kicsit nyugalmasabb a helyzet annyival, hogy ott nem igazán van tolerálva az alkoholizálás és a hangos bulik.

Viszont ott nincs kifejezetten vizsga időszak ami mindenkire vonatkozna.

2020. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Delanchy válasza:
Azért a SOTE-n kívül létezik még világ....:D Bme-n is kalapáccsal verik le a koli falát hagyjuk már ezt...:D
2020. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!