Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumban mennyire lehet...

Kollégiumban mennyire lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Az a baj, ha tanulás közben valaki valami zajt csinál, hozzámszól stb. nagyon mérges tudok lenni. Nekem teljesen 100% nyugalom kell tanuláshoz, mert semmi türelmem sincs. Ti ezt hogyan oldottátok meg? Igazából emberekkel nincs semmi bajom, csak akkor ha próbálok tanulni.

2020. dec. 16. 22:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért, csak gyorsan írtam aztán nem is néztem meg, hogy mit
2020. dec. 16. 22:15
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Eselytelen igy
2020. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Igy semennyire. A koliban MINDEN este hangoskodas van. A beulok mind foglaltak, es azok kozul is sokban beszelgetos ivos party van. A folyoson mindig van zaj, de heti egyszer legalabb annyira hogy a fuledben dobol a zene. Szobatarsat sem te valasztasz eleinte. Siman feljon majd 2-3 vagy epp 10 ember is majd, ha valaki felhozza oket, azzal az indokkal “hogy 5 perc mindjart megyunk”. Folyamatosan kapod majd a kerdeseket hogy miert tanulsz annyit, gyere bulizni stb. Ejfelkor meg siman megrugdoshatja az ajtot par reszeg. :D Ez nyilvan egy rosszabb forgatokonyv, a legutobbi velem is csak 2x fordult elo 3 ev alatt. De persze nalunk is voltak csendesebb koli reszek, mert sok koli volt egymas mellett. :) Ott lehett tanulni, de nem mondom hogy 100% csendben es hulla szagban. A vizsagidoszakok nyilvan csendesebbek. En mindig fejhallgatoval es zenevel tanultam, meg mindig kevesbe zavaro mint ket ember beszelgetese.
2020. dec. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
engem otthon még a radiátorom hangja is zavar, hát ezek után nem fog :D
2020. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
egyébként megértelek, sok testvérem van, ráadásul fiúk, akik nem értik ezt meg, én is ideges vagyok, ha megszólal vki otthon
2020. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, hogy milyen kolit, szomszédokat és szobatársakat fogsz ki. Az én kollégiumom alapból teljesen csendes, tehát max. olyan “zajok” vannak, amik az élet velejárói (pl. valaki hangosabban lépkedve elsétál a szobád előtt a folyosón). Nálunk a kollégiumban egyáltalán nem voltak bulik (max. saját szervezésű összejövetelek, zene-evés-ivás stb. a koli szobában, de abból igazából semmit nem lehetett hallani), az összes egyetemi vagy kolis buli szórakozóhelyeken volt tartva. Soha nem volt semmi olyasmi, hogy pl. részegen ordibáltak volna a folyosón vagy hasonlók. A szobatárson múlik a legtöbb, hogy neki milyen az életvitele és mennyire kompromisszumképes. Én pl. első évben olyannal laktam együtt, aki mindig a könyvtárban tanult és akkor csomószor egyedül voltam a szobában. Nálunk vannak tanulószobák is a koliban, bár nem sok és nehéz beférni. Vagy én pl. sokszor ott maradtam az órák után az egyetemen tanulni, de sokan jártak a könyvtárba is tanulni. Nekem a tanulással semmi gondom nem volt a kollégiumban a zajt illetően, max. ilyenek voltak csak, hogy az egyikünk még tanult mikor a másik már aludt volna stb. Ezeket -mint oly sok mást is- meg lehet beszélni.
2020. dec. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Épp ezért mentem levelezőre mert anno tudtam hogy nem tudok majd így tanulni a koliban. Azóta már mester levelezőn vagyok.

Kitartást kérdező! Elhiszem hogy nem könnyű így.

2020. dec. 17. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ugyanettol feltem, de semmi gondom nem lett belole. Evente 1-2x volt hangosabb buli, de az mar vizsgaidoszak utan, vagy meg ev elejen, mikor senki nem akart tanulni igazabol. Szinten 1x volt olyan, h tele volt hanyva a wc, azon kivul soha. A szobatarsam dolgozott, ezert gyakran voltam egyedul, de ha a koliban volt is tudott csondben maradni, vagy eppen o is tanult. 1x vagy 2x voltam a tanuloszobaban, rajtam kivul senki nem volt ott. De az eloterbe es a konyhaba is kiultek neha tanulni, ott sem zavarta oket senki, max orankent egy ember elsetalt. Nagyon koli es szobatarsfuggo.
2020. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk ugyanez volt. Allandoan bejarkalt valaki a szobaba. Folyamatosan elvontak az ember figyelmet. Gyere ide igyunk meg valamit, gyere menjunk el ide. Hajnalban is ment az ordibalas a szobakban a folyoson mindenhol.

Meguntam, tettem/ tettunk ellene. Mar a vegen ha hangoskodas volt csak kialltunk a folyosora elorditottuk magunkat mindenki behuzta fulet farkat. Talpra kell allni😀 neha neha be is mentunk egy ket szobaba tudatni veluk a rendet.

2020. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jó, hogy vannak ilyen szófogadó emberek, utolsó hozzászóló. Mert nem mindenhol lehetne ezt megcsinálni.
2020. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!