Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha iskolát váltok, az új...

Ha iskolát váltok, az új iskolának kötelező átvennie?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, mostani gimi Pesten van, ami nekem mint kiderült nagyon messze van, nincs időm semmire. A sporteredményeimnek sem tesz jót, versenyzem, de alig van edzésekre időm. Aztán meg még tanuljak, legyen időm családra, állataimra, barátokra, esetleg magamra.

Októberben anyukám felhívta az új sulit, ami a városban van. Azt mondták, hogy felírnak, ha lesz hely, hívnak. Viszont azóta sem hívtak, anyukám szerint nem is fognak, ha lesz hely, akkor sem, mert aki felvette a telefont, nagyon bunkó volt. Lehet fel sem írt, csak azt mondta.

Az lehet, hogy ezt az iskolában már el is felejtették? Vagy kötelező értesíteniük? Esetleg félévkor hívnak majd?

Apukám gyerekkori barátja a városi polgármester, ő nem tudtá elintézni, hogy átvegyenek előbb?


A mostani suliban 4,5-ös tanuló vagyok, ahova átmennék, oda első voltam a listán, amikor 8.-ban megjelöltem. Tehát nem vagyok rossz tanuló.



Tudom, most úgysem megyünk, viszont szerintem tavasszal már menni kell.



2020. dec. 8. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező téged átvenni. 16 éves korodig vagy eleve tanköteles. Most a covid miatt ne is nagyon számíts arra, hogy ebben az évben átfognak venni. Talán jövőre.


Akármilyen polgálmester is az apád gyerekkori barátja, nem fogja befolyásolni a te helyzetedet.

2020. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező senkinek sem átvenni senkit sem.

Az egy jó jel nekik, hogy jó tanuló vagy, de ez még nem jelenti azt, hogy fel fognak venni.

Könnyen lehet, hogy elfelejtettek vagy, ahogy írod lehet, hogy fel se írt - a beszélgetés stílusából lehet következtetni.

Nem tudom, hogy kötelező-e értesíteni, visszajelezni. A munka világában van, hogy egyáltalán nem jelezned vissza egy megcélzott munkahelyről.

Nem tudom, hogy mennyire tud beleszólni vagy kérni egy polgármester az iskolák dolgaiba.

De annyi biztos, hogy őket nem fogja senki sem kötelezni arra, hogy átvegyenek.

2020. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!